Франція на 5 років "заморозила" витрати на парламент

Французька влада вирішили заморозити витрати на нижню палату парламенту на п'ять років.

Про це заявив спікер Національних зборів - соціаліст Клод Бартолон, повідомляє Lenta.ru з посиланням на телеканал TF1.

Вперше в історії бюджет палати буде візуватися Рахунковою палатою (Суд рахунків).

Крім того, будуть знижені доходи самих депутатів. Зараз народні обранці у Франції отримують місячне жалування майже 5,2 тисячі євро. До цієї суми додаються 6,4 тисячі євро на додаткові витрати, пов'язані з депутатською діяльністю.

За словами Бартолона, сума IRFM буде знижена на 10%, що дозволить заощадити 4,4 мільйона євро. Відповідне рішення буде представлене на розгляд Бюро Національних зборів - виконавчого органу палати.

Бартолон пообіцяв посилити контроль за тим, як законодавці витрачають "представницькі" кошти.

Членів палати зобов'яжуть дати письмове підтвердження того, що вони витрачають IRFM виключно на витрати, пов'язані з депутатською діяльністю.

Якщо кошти будуть витрачені не повністю, їх повернуть до бюджету після закінчення терміну повноважень діючого скликання Національних зборів.

Спікер збирається добитися прозорості у витрачанні спеціального фонду обсягом 90 мільйонів євро, які депутати витрачають на фінансування проектів в своїх округах.

Соціалістичний уряд Франції, приступивши до діяльності в травні цього року, скоротив собі зарплату на 30%. Оклад міністра в підсумку зменшився з 14,2 тисячі до майже 10 тисяч євро на місяць.

Знизилися в тому числі зарплати президента Франсуа Олланда і прем'єр-міністра Жан-Марка Ейро - з 21,3 тисячі до майже 15 тисяч євро.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 жовтня 2020, 2:55

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.