Влада забирає податкові пільги у бізнесу

Податкова планує скасувати низку податкових пільг для підприємств.

Про це пише "Комерсант-Україна".

Так, на останньому засіданні уряду був схвалений законопроект про внесення змін до Податкового кодексу, розроблений ДПС і Мінфіном, який з 2013 року скасує пільги з податку на прибуток на 2,3 мільярда гривень.

Преференцій позбудуться виробники дитячого харчування, авіа-і суднобудування, готелі, аграрне машинобудування, виробники біопалива.

"Сама жорстка дискусія була щодо цієї норми. Було вирішено провести інвентаризацію кількості податкових пільг. Якщо вони відповідають економічній суті, то ми обома руками "за", якщо неефективні - їх потрібно змінювати", - розповів глава ДПС Олександр Клименко.

В уряді сумніваються і в необхідності надання ДПС права стягувати без судових рішень податковий борг на суму до 100 мінімальних зарплат - тобто до 110 тисяч гривень.

Клименко запевняє, що у відомства немає мети посилити тиск на бізнес: списання коштів з рахунків банків відбуватиметься тільки в разі несплати підприємством зобов'язань, заявлених ним у декларації.

"Ми не говоримо про те, що в результаті перевірки податківці щось нарахують і знімуть з рахунків. А кажемо про те, що підприємство саме визначило зобов'язання і не сплатило їх. Зараз потрібно йти до суду, доводити очевидне, неефективно використовувати свій час" , - сказав він.

Заступник голови ради Федерації роботодавців Дмитро Олійник говорить, що в Мінфін і ДПС готові відмовитися від цієї норми: "Однак навіть з урахуванням поступок ми не підтримуємо документ".

Федерація виступила проти створення при ДПС центру проведення експертиз і визначення товарних кодів, який буде брати проби і зразки товарів, речовин і сировини для аналізу, а також підтвердження достовірності даних, зазначених у сертифікаті відповідності.

Клименко пояснює, що їхні наміри благородні - наприклад, боротися з виробництвом бензину без дотримання технічних умов - з "розведеним" паливом.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 жовтня 2020, 16:35

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.