"Київстару" і МТС погрожують держрегулюванням цін на зв'язок

Антимонопольний комітет збирається добиватися введення держрегулювання цін на мобільний зв'язок.

Про це пише "Комерсант-Україна".

Такі заходи можуть бути вжиті щодо найбільших гравців ринку - "Київстару" і "МТС-Україна", якщо вони не знизять ціни на свої послуги, відзначив перший заступник голови АМКУ Рафаель Кузьмін.

У четвер увечері в комітеті повідомили про початок розслідування щодо компаній, звинувативши операторів у завищенні тарифів та невиконанні рекомендацій щодо зниження цін.

"У серпні вартість окремих послуг навіть зросла", - повідомили в комітеті. Це вже друге розслідування відносно компаній - в кінці січня було відкрито справу щодо обґрунтованості тарифів на послуги роумінгу в країнах СНД.

Оператори вважають, що виконали рекомендації АМКУ.

Так, на початку липня "Київстар" знизив ціни на різні послуги в тарифному плані "Класичний", яким, як стверджує компанія, користується близько 1 мільйона абонентів, на 17-30%.

МТС-Україна" з 1 серпня також зменшила ціни у низці тарифних планів на 17-20%.

"Середній рахунок нашого абонента в серпні знизився на 11%", - стверджує керівник відділу зі зв'язків з громадськістю "МТС-Україна" Вікторія Рубан.

Втім, Кузьмін ще влітку заявляв про те, що вважає дії операторів недостатніми, а також про свої наміри обмежити рентабельність їхнього бізнесу, відзначає видання.

АМКУ зможе ввести держрегулювання тарифів, визнавши МТС і "Київстар" монополістами на ринку мобільного зв'язку, пояснює Кузьмін.

За його словами, ринок має всі ознаки монопольного - компанії спільно обслуговують 80% абонентів і отримують 70% доходів.

Як і багато компаній в подібній ситуації, "Київстар" і МТС постараються оскаржити будь-які санкції комітету, вважає керуючий партнер юридичної фірми "Антіка" Олексій Кот.

"Це затягне розгляд, що може зашкодити і роботі операторів, і репутації комітету", - додає він.

До того ж АМКУ незабаром втратить право визначати монополістів на ринку зв'язку. З 2013 року ці повноваження перейдуть Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації, відзначає видання.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 червня 2020, 18:22

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.