Податкова придумала, як вивести фондовий ринок з тіні

Державна податкова служба подала на розгляд уряду поправки в Податковий кодекс для "подальшого удосконалення адміністрування податків і зборів".

Про це пише "Комерсант-Україна".

Документ вперше вводить акцизний податок на "операції з відчуження цінних паперів і операції з деривативами".

Він дозволить стягувати 3% від суми будь-якої угоди з цінними паперами, які не перебувають у біржовому реєстрі хоча б однієї з десяти бірж.

Враховуючи обсяг позабіржового ринку у 2011 році в 1,94 трильйона гривень, йдеться про спробу податківців змусити торговців щорічно платити до 58 мільярдів гривень. Це в сотні разів більше, ніж сплачені 152 мільйонів гривень податку на прибуток.

Включення цінного паперу до біржового реєстру дозволить проводити позабіржові угоди зі сплатою акцизу всього в 0,1%.

І лише якщо операція буде проведена на фондовій біржі, ставка податку стане нульовою, і торговець буде платити тільки податок на прибуток.

Спочатку податківці хотіли стягувати 0,1% і з біржових угод незалежно від того, прибуткова вона чи ні. Але ця поступка єдина, якій вдалося домогтися Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку і торговцям від податківців.

"Податок з обороту є сенс вводити при роздутому фінансовому міхурі і надприбутках. Але в нашому випадку їх немає", - сказав глава правління "Української біржі" Олег Ткаченко.

Операції з деривативами на біржі будуть безкоштовними, але при проведенні позабіржової угоди з похідними потрібно буде сплатити п'ять не оподатковуваних податком мінімумів - 85 гривень.

Це дозволить ДПС ефективніше адмініструвати угоди на ринку і виявляти ті, які використовуються для виведення коштів, вважає глава ради асоціації "Українські фондові торговці" Сергій Антонов.

Це не єдине резонансне пропозицію ДПС, пише видання.

Торговці зможуть щорічно "зменшувати доходи від операцій з цінними паперами" лише на 25% "негативного фінансового результату", який сформувався на 1 січня 2013 року, до повного погашення.

Одночасно буде вестися окремий податковий облік за біржовими і позабіржовими операціями.

Так, отримавши прибуток на біржовому ринку, торговці не зможуть мінімізувати його сплату шляхом укладання збиткових угод на позабіржовому ринку, і навпаки.

При цьому у разі отримання збитків по біржових операціях їх можна буде включати в звітність до повного погашення, тоді як збиток від операцій на неорганізованому ринку - всього три роки.

Як відомо, за словами голови ДПС Олександра Клименка, ринок цінних паперів на 89% знаходиться в тіні.

Як повідомлялося, у понеділок президент Віктор Янукович підписав закон "Про депозитарну систему України".Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 26 лютого 2021, 11:00

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.