Глава "Української біржі" дезінформує Януковича - експерти

"Українська біржа" дезінформує президента.

Таку думку висловили експерти виданню "Лівий берег".

Написаний главою "Української біржі" Ігорем Мазепою відкритий лист, адресований Віктора Януковича з проханням повернути у Верховну раду закон "Про депозитарну систему України", є спробою дезінформації президента Віктора Януковича, зауважують вони

Особливо незадоволений Мазепа, що держава збирається встановити жорсткий контроль за порядком розрахунків між учасниками ринку, створивши підконтрольний Національному банку Розрахунковий центр, який буде мати монополію на проведення таких операцій, пише видання.

При цьому в додатку до листа керівник Української біржі, контроль в якому належить російській біржі ММВБ-РТС і російським держбанкам, посилається на міжнародний досвід.

Однак наведені Мазепою доводи як мінімум некоректними, зазначає керівник департаменту Інституту фінансово-економічних досліджень Вадим Степанов.

"Найсмішніше, що як приклад наводиться Росія. У листі зазначено, що функції клірингу по фондових і валютних операцій здійснює "Національний кліринговий центр", який на 100% належить ММВБ-РТС, а виплатою дивідендів і оплатою цінних паперів займається "Національний розрахунковий депозитарій", в той час як НБУ пропонує об'єднати ці функції в "Розрахунковому центрі"", - сказав він.

Мазепа забув вказати, що "Національний розрахунковий депозитарій" теж належить ММВБ-РТС , наголошує експерт.

Згідно зі звітом "Національного розрахункового депозитарію" за 2011 рік, розміщеному на його сайті 99,997% його акцій дійсно знаходяться у власності ММВБ-РТС, яка, в свою чергу, через ЦБ і держбанки підконтрольна державі.

"Виходить, що глава" Української біржі "свідомо обманює президента Януковича. І це не єдина нестиковка в листі ", - зазначив Степанов.

Якщо врахувати, що "Українська біржа" контролюється знаходиться під впливом російської влади, то мова йде про спробу Росії встановити свої порядки у фінансовій системі незалежної України, відзначає директор Інституту фінансової експертизи Ганна Дяченко.

Як відомо, Янукович 1 жовтня підписав закон "Про депозитарну систему України".Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 лютого 2021, 12:06

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.