Правительство Украины располагает на валютном счете почти $1,9 млрд
Правительство Украины располагает на валютном счете почти $1,9 млрд
Улюкаев назвал $40 за баррель нефти реалистичной ценой
Ряд депутатов предлагает ввести санкции против "Роснефти"
Число иностранных туристов достигло рекордных 1,2 млрд в 2015 году
ДТЭК возобновил прием угля шахт Львовско-Волынского бассейна
ЕС вводит универсальную профессиональную карту
"Укргазвыдобування" в 2015г снизило добычу газа на 3,9%
Чистый отток капитала из России в 2015 году составил $56,9 млрд.
Олланд ввел чрезвычайное экономическое положение во Франции
Сельхозпроизводство в Украине в 2015г сократилось на 4,8% - Госстат
Как нам обустроить "Нафтогаз"?
Валентин Землянський
Что год грядущий нам готовит?
Едуард Бразас
Присяжнюк каже, що ринок землі не відкриють з 1 січня 2013 року
Представники Кабінету міністрів намагаються завадити змінам у Земельний кодекс, які передбачають спрощення процедури купівлі землі несільськогосподарського призначення компаніями з іноземними інвестиціями.
Про це "Реальній економці" розповіло джерело в парламенті.
Як відомо, на цьому тижні Верховна рада прийняла закон "Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо набуття права власності на землю", який спрощує для компаній з іноземними інвестиціями процедуру придбання земельних ділянок державної та комунальної власності.
Зокрема, документ пропонує при покупці земельних наділів несільськогосподарського призначення зрівняти в правах з українськими юридичними особами вищезгадані компанії з іноземними інвестиціями.
За словами експертів, сьогоднішнє законодавство передбачає надто громіздку процедуру придбання ділянок спільними підприємствами.
Вони можуть купувати наділи в межах населених пунктів для спорудження об'єктів, пов'язаних із здійсненням підприємницької діяльності, а також ділянки, що продаються разом з об'єктами нерухомості.
Проте, щоб придбати "чисті" комунальні землі, СП повинні погоджувати цю угоду з урядом. А якщо йдеться про державні наділи, відповідну покупку повинна затверджувати Верховна рада.
"Видача такого дозволу може затягуватися на багато місяців, а іноді буває і на рік. Можна тільки здогадуватися, скільки Кабінет міністрів розглядатиме, наприклад, питання про продаж 10 соток землі під будівництво заправки компанії "Х" з іноземними інвестиціями. Тому виникла ідея такого законопроекту, який допоміг би зробити такі придбання більш простими", - пояснює президент Земельної спілки України Андрій Кошиль.
Прийняття закону "Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо набуття права власності на землю" вирішувало цю проблему.
Втім, за словами джерела у Верховній раді, у тому вигляді, в якому документ вийшов після другого читання, він навряд чи набуде чинності. Співрозмовник стверджує, що депутати заклали в документ істотне протиріччя.
Після першого читання до закону було внесено зміни, і тепер він містить дві статті, які суперечать одна одній.
У другому пункті статті 82 Земельного кодексу зазначено, що підприємства з іноземними інвестиціями можуть купувати землі на загальних підставах.
А вже в наступному пункті цієї статті вказується, що ці ж юрособи повинні це робити згідно із статтею 129 Земельного кодексу, яка передбачає необхідність узгодження придбання з Кабінетом міністрів.
Зміст положення (норми) чинного законодавства |
Зміст відповідного положення (норми) прийнятого закону |
Стаття 82. Право власності на землю юридичних осіб |
Стаття 82. Право власності на землю юридичних осіб |
2. Іноземні юридичні особи можуть набувати право власності на земельні ділянки несільськогосподарського призначення: а) у межах населених пунктів у разі придбання об'єктів нерухомого майна та для спорудження об'єктів, пов'язаних із здійсненням підприємницької діяльності в Україні; б) за межами населених пунктів у разі придбання об'єктів нерухомого майна. 3. Спільні підприємства, засновані за участю іноземних юридичних і фізичних осіб, можуть набувати право власності на земельні ділянки несільськогосподарського призначення у випадках, визначених частинами першою та другою цієї статті, та в порядку, встановленому цим Кодексом для іноземних юридичних осіб |
2. Юридичні особи, створені відповідно до законодавства іноземних держав, можуть набувати у власність земельні ділянки несільськогосподарського призначення: а) у межах населених пунктів у разі придбання об'єктів нерухомого майна та для спорудження об'єктів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності; б) за межами населених пунктів у разі придбання об'єктів нерухомого майна. 3. Юридичні особи, створені відповідно до законодавства іноземних держав, іноземні підприємства, підприємства, у статутному (складеному) капіталі яких є іноземна інвестиція (спільні підприємства, підприємства з іноземними інвестиціями), можуть набувати у власність земельні ділянки несільськогосподарського призначення із земель приватної власності у випадках, визначених частинами першою і другою цієї статті, а із земель державної та комунальної власності - у порядку, встановленому статтею 129 цього Кодексу. |
За словами співрозмовника "РЕ", у відповідних протиріччях зацікавлені "деякі представники уряду".
"Спрощена процедура означає те, що не буде черг, і документацію ніхто не зможе затримувати, а це не всім подобається. І деякі чиновники, прізвища яких я не буду називати, наполягли на змінах, які передбачають залишити в Земельному кодексі процедуру узгодження через Кабмін" , - каже він.
В анналах світової історії це авто пам'ятне тим, що, бунтівники-спецназівці зуміли на зрешеченому кулями авто та на пробитих колесах вивезти з-під перехресного вогню президента Франції Шарля де Голля.