Торговий робот спровокував паніку на Nasdaq

Біржа Nasdaq вчора була змушена скасувати ряд угод з акціями Kraft Foods після того, як вони підскочили на початку торгів майже на 30%.

За оцінкою фахівців, в тому, що трапилося, винна фірма, яка займається високочастотним трейдингом, пишуть "Ведомости".

У середу торги акціями обох компаній стартували на Nasdaq, але через кілька секунд після того, як Розенфелд подзвонила у дзвін, відкриваючи торги, ціна акцій Kraft Foods менш ніж за хвилину підскочила на 28,9% - до 58,54 долара. Ціна відкриття була 45,55 долара, повідомляє Financial Times.

Протягом години Nasdaq і інші електронні майданчики, на яких торгуються папери Kraft Foods, проаналізували ситуацію, визнали угоди помилковими і скасували ті угоди, що були проведені з 9.30 до 9.31 за ціною 47,82 долара та вище.

Після цього ціна повернулася на колишній рівень. До середини дня акції показували зростання на 2,2%. Завершилися торги на позначці 44,87 долара (-1,2%).

Початкові результати розслідування свідчать, що стрибок цін пояснюється помилкою в торговому алгоритмі. При цьому обсяг угод був відносно невеликим: за даними FactSet, ні в одній угоді кылькысть акцій не перевищувала 1000 штук, в основному це були операції по 100-200 паперів.

За словами генерального директора компанії Nanex Еріка Хансейдера, який займається збором ринкової інформації, проблему створила комп'ютерна програма, яка намагалася купити 30 тисяч акцій Kraft Foods, але не єдиним лотом, щоб не спровокувати значну зміну ціна, а по частинах.

"Угоди були розподілені по мілісекунд і відбувалися на 11 торговельних майданчиках", - сказав він FT.

У свою чергу, Nasdaq відмовилася назвати фірму, через яку сталися помилки.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 26 лютого 2021, 11:09

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.