Великі гравці підуть з фондового ринку?

Зміна порядку оподаткування операцій з цінними паперами (ЦБ) призведе до відходу з фондового ринку великих компаній.

Про це йдеться в заяві асоціації "Фондове партнерство" (АФП).

У своєму зверненні до президента, Верховної ради і Кабінету міністрів АФП піддала критиці законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подальшого вдосконалення адміністрування податків і зборів" № 11285, зареєстрований у парламенті 2 жовтня 2012 року.

Як зазначено у зверненні, встановлений законопроектом ліміт перенесення від'ємного фінансового результату на зменшення доходів від операцій з цінними паперами за один рік на рівні 25% фактично перетворює навіть знижений податок на прибуток у податок на доходи.

"Це призведе до відходу з фондового ринку великих компаній, інвестиційних банків та іноземних інвесторів через неможливість належним чином враховувати довгострокові інвестиції", - відзначають в АФП.

Крім того, кажуть експерти, введення нового акцизного податку - особливого податку на операції з відчуження ЦП та операції з деривативами - призведе до реєстрації на біржових ринках угод з "небіржевиими" цінними паперами за "нульовою" ставкою.

На їхню думку, це призведе до засмічення біржових списків "сміттєвими" інструментами.

У АФП також вважають, що виконання торговцем цінними паперами функцій податкового агента не тільки не поліпшить адміністрування акцизного податку, але і може його суттєво ускладнити.

"Законопроект не містить відповідей на питання: як торговець цінними паперами буде виконувати функції податкового агента? Коли він виступає повіреним? Як зможе виконувати функцію податкового агента корпоративний інвестиційний фонд? Як стягувати акцизний податок при даруванні цінних паперів? Що вважати датою виконання договору при розриві у часі між оплатою і поставкою цінних паперів?", - наголошується у зверненні.

На думку асоціації, сам законопроект створює невизначеність у застосуванні його норм, що несе в собі нові фінансові ризики для учасників ринку.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 грудня 2020, 6:58

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.