"Приват" ухилиляється від податків на сотні мільйонів доларів - ЗМІ

Майже весь обсяг продукції заводів "Приват" еспортується пов'язаним з групою офшорам за заниженими цінами.

Сировина з-за кордону для українських підприємств, навпаки, коштує значно дорожче, ніж на ринку, пише "Деловая столица".

Так, Нікопольський феросплавній завод постачає феросілікомарганець белізькій компанії Locken Corporation.

Прописана в цій екзотичній країні з пільговим режимом оподаткування фірма Glowston Products закуповує аналогічний товар у Стаханівського заводу феросплавів.

Запорізький завод феросплавів відвантажує свою продукцію зареєстрованій на Британських Віргінських островах компанії Arran Continental.

У цьому ж руслі працюють і вже згадані Орджонікідзевський і Марганецький гірничо-збагачувальні комбінати. Ці підприємства відвантажують свою руду двом компаніям, зареєстрованим все в тому ж далекому Белізі: Shumas Enterprises і Jarvis Trading, пише видання.

"Ціни, за якими зазначені офшори закуповують феросплави і марганцеву руду в Україні, вражають. Вона майже на 40% нижча за ринкову", - відзначає видання.

За рахунок цього українські підприємства вже з початку року недоотримали майже 200 мільйонів доларів виручки, яка осіла у посередників-"остров'ян".

Так, за даними Держстату, середня ціна феросилікомарганцю, відвантаженого з України в усі країни, становила у 2012 році 880 доларів за тонну.

Ціна цієї ж продукції, відправленої заводами "Привату" в Білорусь, законодавство якої виключає використання офшорних посередників у подібних схемах, становила 1 400 доларів за тонну, або на 40% більше, відзначає видання.

Діаметрально протилежна ситуація спостерігається з постачанням марганцевої руди в Україну. Вона везеться з іноземних заводів "Привату" (в основному, в Австралії і Гані) на свої ж феросплавні підприємства.

А вони платять за нього удвічі більше за ринкову вартість, відзначає видання.

Так, у січні-червні цього року в Україну було завезено 380 тисяч тонн руди на 200 мільйонів доларів - середня ціна – 526 доларів за тонну. Тоді як її ринкова ціна не перевищувала позначку в 250 доларів за тонну.

"Так, з бюджету феросплавщиків було "вимито" з початку року ще майже 100 мільйонів доларів, пише видання", - йдеться у статті.

Як повідомлялося, на думку першого заступника голови Антимонопольного комітету Рафаеля Кузьміна, група "Приват" не є прозорою структурою.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 22 жовтня 2020, 6:19

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.