ЄС хоче залучити від "податку Робін Гуда" 57 мільярдів євро

За оцінками Єврокомісії, податок на фінансові трансакції в 27 країнах міг би приносити не менше 57 мільярдів євро в рік.

Про це пишуть "Ведомости".

Як відомо, після засідання ради міністрів фінансів ЄС більшість країн єврозони заявили, що готові запровадити податок на міжнародні фінансові операції, також відомий як "податок Тобіна".

На початку 1970 років американський економіст, нобелівський лауреат Джеймс Тобін запропонував обкладати невеликим податком операції з торгівлі валютою, щоб скоротити обсяг спекуляцій.

Надходження пропонувалося витрачати на боротьбу з бідністю або захист навколишнього середовища, тому податок іноді називають "податком Робін Гуда".

Єврокомісія рік тому вже пропонувала ввести цей податок в країнах ЄС. Ідею підтримували Німеччина та Франція, тепер до них приєдналися Австрія, Бельгія, Італія, Іспанія, Португалія, Греція, Естонія, Словаччина і Словенія.

Маленький крок для цих 11 країн, але величезний стрибок для Європи, заявив WSJ заступник міністра фінансів Австрії Андреас Шидер.

Податок стане новим джерелом доходів і зробить трейдерів відповідальнішими, сподівається єврокомісар по податках Альгірдас Семета.

До кінця року мають бути готові пропозиції щодо його запровадження, стягувати його почнуть не раніше 2014 року. Поки недостатньо ні ентузіазму, ні ясності, поскаржився Семета.

Які саме операції вважати спекулятивними і за якою ставкою брати з них податок - не вирішено. Рік тому Єврокомісія пропонувала ставки 0,1% для угод з акціями та облігаціями і 0,01% для похідних інструментів.

За оцінками Єврокомісії, такий податок в 27 країнах міг би приносити не менше 57 мільярдів євро на рік. Незрозуміло й те, як розпоряджатися цими грошима: частина країн хотіли б самі витрачати їх, інші воліють сплатити внески до європейського бюджету, розповів Семета.

Проти податку категорично виступають Великобританія, Швеція і Нідерланди, вони побоюються за свої фінансові ринки.

З 1984 по 1991 рік податок на операції з акціями та облігаціями діяв у Швеції: обсяг торгів істотно скоротився, а багато компаній вивели бізнес в Лондон. Швеція припускала, що податок принесе до бюджету не менше 1,5 мільярда крон на рік, але максимальні надходження становили 80 мільйонів, зазначає Peterson Institute for International Economics.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 серпня 2019, :45

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.