У ЄС звинуватили Росію у "газовому шантажі"

Комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Еттінгер закликав країни-члени Європейського союзу підтримати Молдову в конфронтації з Росією щодо постачання енергоносіїв.

Він звинуватив Росію в "чистому шантажі" та заявив, що її поведінка щодо Молдови є "неприйнятною", повідомляє "Українська енергетика".

Він закликав країни-члени ЄС прийняти "сильний спільний підхід" та "чіткий месидж", щоб зняти загрози Росії.

Комісар підняв питання напередодні зустрічі міністр енергетики країн ЄС та балканських держав, які зберуться на щорічну зустріч Енергетичного співтовариства.

Росія не схвалює Енергетичне Співтовариство та зокрема участь в ньому Росії та Молдови. Натомість Росія винагородила Білорусь за неучасть в Співтоваристві знижкою на газові ціни.

Молдова попросила російський "Газпром" про знижку газової ціни на 30% і також прагне до звільнення від боргів перед "Газпромом", які Еттінгер оцінив в 4 мільярди доларів.

Проте минулого місяця міністр енергетики Росії Олександр Новак заявив, що для того, щоб почати обговорення щодо знижки ціни на газ та списання боргів, Молдова має "денонсувати протокол щодо приєднання до Договору про Європейське енергетичне співтовариство".

Еттінгер сказав, що Росія найбільш важливий партнер ЄС у вугіллі, нафті та газі "і в наших інтересах продовжувати це партнерство на стабільній основі". Проте, додав він, "неприпустимо працювати з цим тиском проти Молдови".

"Моє питання до ЄС полягає в тому, чи ми приймаємо цей тиск? Ми можемо сказати нашим російським партнерам: якщо ви працюватимете цими заходами…тоді ми не можемо вам довіряти довгострокову безпеку постачань", - відзначив він.

Молдова, за словами Еттінгера, "є тестом щодо чесного партнерства для всіх".

"Наші російські партнери повинні побачити, що є спільний підхід від ЄС і Путін не може грати в цю гру "розділяй і володарюй",

Еттінгер попередив Молдову: "Ясно, що ті, хто покидає Енергетичне співтовариство, непрямо покидає партнерство з ЄС. (Ця країна) стає наступною Білоруссю", - наголосив єврокомісар.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 серпня 2019, :30

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.