Єврозона хоче створити власний Мінфін

Єврозоні необхідно створити власне міністерство фінансів з окремим бюджетом і можливістю залучати кошти на фінансових ринках.

Про це йдеться у доповіді провідних інститутів Європейського союзу, пише Financial Times, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Згідно з доповіддю, підготовленою ЄС за участю Європейської комісії, Європейського центрального банку та Єврогрупи, кошти з нового бюджету можуть бути використані на додаток до національних схемами по скороченню безробіття і програмами перепідготовки кадрів.

Окрім нових деталей щодо бюджету єврозони, в документі йдеться про систему економічних угод, які зобов'яжуть країни валютного блоку проводити реформи аналогічні тим, реалізація яких в даний час потрібно тільки від країн, що отримали фінансову допомогу.

Вже десять років дипломати прагнуть наділити єврозону тими повноваженнями, які зазвичай асоціюються з національними державами, і змінити структуру ЄС так, щоб вона відповідала внутрішнім реаліям єврозони і за її межами.

"Якщо ми реалізуємо ці положення, ми будемо в деяких відношеннях більш інтегрованими, ніж Сполучені штати Америки", - відзначив один з високопоставлених джерел газети, який брав участь у створенні документа, який буде обговорюватися на саміті ЄС 18-19 жовтня.

Пропозиції влади ЄС, незважаючи на свою амбітність, виходять з реальної ситуації і не припускають порушення встановлених в Німеччині обмежень.

Так, документ не виправдовує надій політичних лідерів деяких країн - зокрема президента Франції Франсуа Олланд і прем'єра Італії Маріо Монті - на створення так званих "євробондів" в рамках бюджетного союзу.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 26 лютого 2021, 12:01

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.