Уряд хоче "порадувати" низку країн подвійними митними ставками

Кабмін пропонує удвічі підвищити повну ставку мита на ввезені товари з низки країн.

Відповідний проект змін до Митного кодексу спільно розробили Мінекономрозвитку і Мінфін, пише "Комерсант-Україна".

Так, планується підвищити ставки на 7 400 товарних позицій - на всі товари, що не мають зараз нульового ввізного мита (68% товарної номенклатури).

Підвищення повних ставок мит означає, що вони зростуть лише для країн, які не є членами Світової організації торгівлі .

Для країн, що входять в неї, діє пільгова ставка, яка поки не змінюється. Щодо держав, що мають з Україною угоду про вільну торгівлю товарами, застосовуються нульові ставки мит, за винятком вилучень.

Повний митний режим використовується також при неможливості встановити країну походження імпорту, а також у разі, якщо громадяни ввозять товар (підакцизні товари або товари вартістю понад 10 тисяч євро), не відноситься до особистих речей.

Перелік країн, імпорт з яких подорожчає, короткий: Андорра, Багамські острови, Бутан, Еритрея, Ефіопія, Ємен, Ірак, Коморські острови, Лаос, Ліберія, Сан-Томе і Прінсіпі, Сейшели, Судан.

З цього списку незабаром буде виключений Лаос, минулого тижня офіційно прийнятий в СОТ. Потім до складу торгової організації повинні включити Ємен.

У пояснювальній записці наголошується, що підвищення ставок мита призведе до збільшення доходів держбюджету, однак не вказується обсяг очікуваних надходжень. Це повинно зробити більш прозорими умови зовнішньої торгівлі.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 03 червня 2020, 5:17

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.