Мінагрополітики: хліб не подорожчає

Міністерство аграрної політики та продовольства стверджує, що обґрунтованих підстав для підвищення ціни на соціальні сорти хліба сьогодні немає.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

У повідомленні йдеться, що для забезпечення стабільної ситуації на ринку хліба уряд вживає всіх необхідних заходів.

Зокрема, аграрний фонд реалізує близько 40 тисяч тонн борошна щомісяця для більшості хлібопекарських підприємств країни.

На хлібопекарські цілі в Україні щороку направляється близько 5 мільйонів тонн продовольчого зерна, з якого виробляється 3,3 мільйона тонн борошна, з них 2,8 мільйона тонн – пшеничне.

Відомство підкреслює, що урожай продовольчого зерна у поточному році становить 15,5 мільйона тонн, що утричі перевищує споживання.

Аграрний фонд для забезпечення цінової стабільності на ринку соціальних сортів хліба здійснює реалізацію борошна, виготовленого із зерна державних запасів.

Ціни на це борошно є фіксованими до кінця поточного року, що дасть змогу, у разі коливання ринкових цін в деяких регіонах, нівелювати їх тенденцію до зростання, зазначають в міністерстві.

"Сьогодні договори із постачання борошна укладено із 96 хлібопекарськими підприємствами. Загалом щомісячні поставки борошна за договорами із цими підприємствами становлять близько 40 тисяч тонн, що дасть змогу повністю забезпечити їх борошном для виробництва соціальних сортів хліба", - йдеться в повідомленні.

Хлібопекарські підприємства 9 областей відають перевагу із закупівлі борошна державних запасів. Найбільш активно реалізовується борошно у АР Крим, відзначають в міністерстві.

"Крім того, Аграрний фонд, щоб підтримати виробників зерна, розпочав форвардні закупівлі зерна нового урожаю, механізм фінансування яких передбачає 50% оплати від мінімальної інтервенційної ціни при укладанні контракту та 50% від ціни, що склалася на організованому рику після постачання збіжжя", - зазначається у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що "Київхліб" планує підняти ціни на хліб.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 17 лютого 2020, 14:45

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.