Білорусь вирішила "нафтову" проблему з Росією

Білорусь домовилася про відновлення обсягів постачання російської нафти і планує у четвертому кварталі 2012 року імпортувати весь передбачений балансом обсяг нафти.

Про це заявив у п'ятницю журналістам перший віце-прем'єр-міністр Білорусі Володимир Семашко, повідомляє УНІАН.

"Ми обговорили всі проблемні питання та домовилися відновити об'єм нафти в четвертому кварталі в обсязі 5,3 мільйона тонн, передбачених річним балансом", - наголосив Семашко.

За його словами, питання постачання нафти у четвертому кварталі буде врегульовано до 15 листопада для того, щоб заповнити недопоставлені в жовтні обсяги.

"Загалом Білорусь розраховує за підсумками 2012 року отримати весь передбачений балансом обсяг нафти - 21,5 мільйона тонн", - зазначив Семашко.

Що стосується поставок російської нафти в 2013 році, то тут перший віце-прем'єр-міністр Білорусі наголосив: "Щодо наступного року ми кажемо, що 23 мільйонів тонн - це непорушна цифра".

Як відомо, згідно із рішенням Міністерства енергетики Росії, поставки російської нафти до Білорусі в четвертому кварталі повинні були скоротитися і становити 4 мільйони тонн проти 5,3 мільйона тонн у третьому кварталі 2012 року.

31 жовтня - 1 листопада в Москві відбулися переговори першого віце-прем'єр-міністра Білорусі В.Семашко з російськими віце-прем'єрами Аркадієм Дворковичем і Дмитром Рогозіним.

Сторони предметно розглянули стан та перспективи подальшого взаємовигідного торговельно-економічного співробітництва разом із нарощуванням білорусько-російської взаємодії у паливно-енергетичній галузі.

Як відомо, поставки нафти до Білорусі Росія зараз пов'язує з вирішенням питання про "розчинний" бізнес.

Раніше Росія зажадала від Білорусі компенсації на 1,5 мільярда доларів. У таку суму оцінюються втрати російського бюджету від експорту з Білорусі бензину під виглядом розчинників і мастил.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 11 липня 2020, 19:20

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.