Першу українську кукурудзу Китай отримає уже до кінця року

Перші партії української кукурудзи можуть надійти до Китаю вже до кінця поточного року.

Про це повідомив міністр Микола Присяжнюк, передає прес-служба Мінагрополітики.

В повідомленні зазначається, що Україна завершила узгодження фітосанітарних вимог щодо поставок кукурудзи до Китаю.

Зокрема, 9 листопада 2012 року в Пекіні між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Генеральною адміністрацією нагляду за якістю, інспекції та карантину рослин Китайської Народної Республіки було підписано відповідний протокол.

"Цей протокол дає змогу експортувати кукурудзу до Китаю за умови дотримання всіх фітосанітарних вимог. Це ключовий документ, який дає змогу забезпечити виконання кредитних зобов'язань", - зазначив Присяжнюк.

Міністр додав, що підписання фітосанітарного протоколу дасть змогу після укладання відповідних договорів здійснювати поставки кукурудзи до Китаю в рамках обслуговування кредиту в 3 мільрди доларів на розвиток проектів в АПК.

Водночас, Присяжнюк підкреслив, що поставки української кукурудзи будуть здійснюватися як відповідно до міждержавних угод, так і приватними компаніями за підписаними ними контрактами.

У найближчий час до Китаю буде передано перелік українських підприємств, що зацікавлені в експорті та відповідають фітосанітраним вимогам цієї країни.

Міністр також нагадав, що відповідно до міждержавних домовленостей України та Китаю, робота щодо підготовки цих протоколів була розпочата кілька місяців тому та проведена в досить швидкі строки – близько 3 місяців, у той час, як стандартна процедура триває до кількох років.

Він також поінформував, що співпраця із Китаєм продовжує розвиватися, подано заявки на узгодження фітосанітарних вимог на сою, ріпак, ячмінь та пшеницю.

Потенціал експорту української кукурудзи в 2012-2013 маркетинговому році оцінюється в 12,5 мільйона тонн, з них сьогодні проекспортовано близько 3 мільйони тонн.

Китай планує імпортувати 6 мільйонів тонн кукурудзи відповідно до встановлених квот. Ці квоти з року в рік збільшуються, на наступний рік їх обсяг орієнтовно становитиме 8 мільйонів тонн.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 17 лютого 2020, 14:05

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.