"Зелена" енергетика спустошує гаманці німців

Бум відновлюваної енергетики дозволив Німеччині, незважаючи на закриття атомних електростанцій, різко збільшити поставки електрики в сусідні країни.

Однак за цим успіхом криються серйозні деформації ринку, пише Deutsche Welle.

За успіхи відновлюваної енергетики доводиться пересічним споживачам, відзначають експерти.

Так, закон про відновлювану енергію забезпечує "зеленій" електриці пріоритет у німецьких енергомережах і гарантовані субсидії, пояснив генсекретар Ради експертів з контролю за загальноекономічним розвитком ФРН Беньямін Вайгерт.

"На біржі електрика коштує від 5 до 6 центів. Нам же доводиться платити за енергію, вироблену, наприклад, за допомогою сонця, понад 20 центів ".

У 2013 році, за його даними, виробники отримають від споживачів субсидій приблизно на 16,2 мільярда євро.

А якщо "зеленої" електрики завдяки погодним умовам виявиться ще більше, ніж зараз прогнозується, то, відповідно, ще більше зросте і то фінансовий тягар, який доведеться нести німецьким споживачам.

У той же час для закордонних покупців ціна німецької електрики при зростаючих обсягах виробництва буде і далі падати.

Така ситуація стимулює вельми небажані з точки зору великих споживачів енергії тенденції, пише видання.

Так, у Нідерландах велика кількість"зеленої" електрики з Німеччинипризводить до того, що газовим електростанціям доводиться все частіше припиняти свою роботу, що знижує їх рентабельність і зрештою може обернутися їх закриттям.

Подібне видавлювання з ринку газових електростанцій спостерігається і в Німеччині, з тривогою відзначає німецьке Об'єднання великих промислових споживачів електроенергії VIK.

А адже такі електростанції практично незамінні в умовах, коли вітер не дме і сонце не світить, підкреслюють представники енергоємних виробництв.

"Тому зараз украй важливо зосередитися на способах зберігання електроенергії та на розвитку ліній електропередачі", - заявила генеральний директор VIK Аннетте Лоску.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 травня 2020, 3:42

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.