Білорусь не компенсуватиме Росії втрати від "розчинного" бізнесу

Білорусь відкидає претензії Росії щодо повернення в російський бюджет 1,5 мільярда доларів у зв'язку з питанням експорту розчинників і розріджувачів з території Білорусі.

Про це заявив прем'єр-міністр Білорусі Михайло Мясникович 15 листопада на прес-конференції в Мінську, повідомляє УНІАН.

"Щодо якихось міфічних мільярдів, то білоруська сторона нічого не порушила, тому дорікати нам недоплачуваннями або іншими якимись речами - некомпетентно", - наголосив Мясникович.

Він запевнив, що Білорусь працює коректно і виконує всі взяті на себе зобов'язання.

"А якщо щось в рамках нормативно-правового регулювання ЄЕП ​​і МС не до кінця врегульовано, то це не означає, що потрібно дорікати і вважати якісь втрачені вигоди. Будь-яка інтеграція пов'язана з певними поступками іншому. Погано, коли партнери починають рахувати, де хто виграв, а де програв", - зазначив Мясникович.

Водночас держсекретар Союзної держави Росії і Білорусі Григорій Рапота вважає, що суперечка щодо нафтових мит - не найскладніше у відносинах двох держав.

"Я впевнений, якщо суперечка існує, то це не найскладніше в наших відносинах, сторони розберуться самі. Я в цій суперечці не беру участі, тому нічого сказати не можу", - сказав Рапота.

Як повідомлялося, наприкінці липня міжвідомча група з представників профільних держструктур під керівництвом Федеральної митної служби Росії перевіряла легальність виробництва і експорту розчинників і розріджувачів з території Білорусі.

За неофіційними даними, результатом роботи групи стало припинення російськими нафтовими компаніями поставок до Білорусі нафти - продукту нафтопереробки, який є сировиною для виробництва розчинників і розріджувачів.

На думку незалежних аналітиків, експорт розчинників і розріджувачів, а також мастильних матеріалів став одним з ключових чинників, який забезпечував приплив валютного виторгу в Білорусь в першому півріччі.

Як відомо, Білорусь домовилася про відновлення обсягів постачання російської нафти.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 09 липня 2020, 11:56

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.