Мораторій на продаж землі продовжили до 2016 року

Верховна рада ухвалила продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення до 2016 року.

Відповідний закон "Про внесення змін до Закону України до Земельного кодексу України" (щодо обігу земель сільськогосподарського призначення) підтримало 269 депутатських карток.

Законом, зокрема, встановлюється, що до набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2016 року, забороняється внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств.

Документ містить також норму, відповідно до якої до 1 січня 2016 року не допускається купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб.

Також документ забороняє відчуження земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Як відомо, в грудні 2011 року Верховна рада прийняла у першому читанні Закон "Про ринок земель". Ще раніше – літом 2011 року – був прийнятий в цілому і підписаний президентом Закон "Про земельний кадастр".

Прийняття обох документів було необхідним для впровадження ринку купівлі-продажу землі с/г призначення.

Однак перший із цих документів викликав критику з боку громадськості і експертів, тому його розгляд відклали. Утім, окремі норми Закону "Про ринок земель" були виділені в окремі законопроекти і проголосовані Радою.

Так, президентом були підписані два Закони: перший – про розмежування землі державної і комунальної власності – передбачає створення Земельного банку, Другий – про земельні аукціони – регламентує правила продажу землі.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 24 січня 2022, 4:43

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.