Депутати наблизили подорожчання сигарет

Верховна рада прийняла за основу проект змін до Податкового кодексу, що передбачає збільшення з 1 січня 2013 року ставок акцизу на сигарети.

Відповідний проект закону №11285 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо подальшого удосконалення адміністрування податків і зборів підтримало 329 депутатських карток.

Відповідно до закону, на сигарети без фільтра специфічна ставка акцизу збільшиться з 49,48 гривні за 1 тисячу штук до 72,7 гривні за 1 тисячуштук, із фільтром - зі 110,64 гривні за 1 тисячу штук до 162,6 гривні за 1 тисячу штук.

Водночас документ передбачає зниження адвалорної ставки на сигарети без фільтра з 20% до 12%, із фільтром - із 25% до 12%.

Крім того, згідно із законопроектом вводиться акциз на тютюнову сировину розміром 217,6 гривні за кідолграм, тоді як нині діє нульова ставка.

Кабмін також ініціює підвищення мінімального акцизного податкового зобов'язання зі сплати акцизного податку на тютюнові вироби: на сигарети без фільтра з 70,69 гривні до 95,40 гривні за 1 тисячу штук, із фільтром - із 184,4 гривні до 217,6 гривні за 1 тисячу штук.

У висновку Головного науково-експертного управління Верховної Ради до цього документа зазначено, що підвищення ставки акцизного податку може викликати негативні наслідки на ринку.

Окрім цього, зростання акцизного податку може призвести до скорочення надходжень до державного бюджету інших податків, зокрема податку на прибуток підприємств, ПДВ.

Управління звертає увагу на те, що в наданих до законопроекту документах немає розрахунків щодо впливу збільшених ставок акцизу на фінансовий стан його платників.

Як повідомлялося, на початку жовтня Верховна рада ухвалила в першому читанні законопроект, що передбачає підвищення з 1 січня 2013 року акцизів на сигарети - на 7,9%.Коментарі

Додати коментар


viktor

, !!! ,,, !!! !!!!!!!!!!!!!!!!

ГОЛОВНЕ на 24 січня 2022, 5:40

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.