Європа відвертається від Британії?

Дипломати починають відкрито говорити про вихід Британії з ЄС.

Багато хто в європейських колах обурений погрозами британського прем'єра Девіда Камерона накласти вето на проект бюджету ЄС, повідомляє euronews.

"Ми знаємо, що наші британські партнери завжди з 1973 року були важкими партнерами в ЄС, але ми звикли до роботи з ними. Однак протягом останніх кількох тижнів політична ситуація в Британії стосовно Європи змінилася", - заявив євродепутат від Франції Ален Ламассур.

На тлі дедалі більшого євроскептицизму в Британії й консерватори, й лейбористи вимагають, аби Камерон зажадав скорочення бюджету ЄС. Будь-яку домовленість у Брюсселі повинні ще схвалити депутати британського парламенту.

Євродепутат, британець Роджер Гелмер у березні пішов від консерваторів до Партії незалежності, яка виступає за вихід Британії з Євросоюзу і яку дедалі більше підтримує громадськість.

"Очевидно, що Камерон не вдасться досягти скорочення бюджету чи навіть залишили на нинішньому рівні. Тож я не бачу, що він має якісь варіанти, окрім вето. Якщо він повернеться додому й скаже: "Ох, я казав, що збільшення бюджету не буде, але домовився про його збільшення на 2? чи 3% - та він буде освистаний у Палаті громад", - відзначив він.

Камерон розпочне завтра переговори із зв'язаними за спиною руками, відзначає видання.

Якщо він накладе вето на бюджет, то відверне від себе європейських союзників, якщо не доб'ється скорочення бюджету, то розлютить власну партію, відзначає агентство.

"Але є ще більша небезпека. Розбіжності всередині партії можуть коштувати Камерону посади. Просто запитайте про це Тетчер і Мейджора - двох попередніх прем'єрів-консерваторів", - пише видання.

Як відомо, Британія прагне запобігти збільшенню внеску країни в європейські структури.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 26 вересня 2020, 12:18

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.