Янукович дозволив "правила гри" на ринку "зеленої" енергетики

Президент України Віктор Янукович підписав закон № 5485-VI, що суттєво змінює умови роботи на ринку поновлюваної енергетики України.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Закон вводить "зелений тариф" на електроенергію, вироблену з біогазу і складових твердих побутових відходів, що підлягають біологічному розкладанню.

При цьому коефіцієнт для біогазу буде таким же, як і у біомаси - 2,3. Право на "зелений тариф" отримають лише компанії, що запускають біогазові електростанції з квітня 2013 року.

Документ диференціює "зелений тариф" для ГЕС, залежно від їхньої потужності на "мікро" і "міні" та "мала" ГЕС.

Закон також передбачає значне зниження "зеленого тарифу" для сонячних електростанцій, що вводяться в експлуатацію з квітня 2013 року.

Надалі коефіцієнти "зеленого тарифу" для всіх типів електростанцій на поновлюваних джерелах будуть зменшувати щодо рівня 2013 року на 10%, 20% і 30% при введенні в експлуатацію з 2015, 2020 і 2050 років.

Закон зобов'язує енергопостачальні компанії з 2014 року викуповувати у домогосподарств за "зеленим тарифом" надлишкову електроенергію, вироблену даховими сонячними електростанціями потужністю до 10 кВт, введеними в експлуатацію з квітня 2013 року.

Компанії-виробники електроенергії з поновлюваних джерел зможуть продавати свою електроенергію на оптовому ринку за договорами зі споживачами та енергопостачальними компаніями. Водночас оптовий ринок зобов'язаний викуповувати всю "зелену" електроенергію (не продану за прямими контрактами) і розраховуватися за неї в повному обсязі.

Документ дозволяє ТЕЦ, що входять до складу енергопостачальних компаній, самостійну реалізацію виробленої електроенергії на території ліцензійної діяльності.

Закон встановлює розмір "місцевої складової" для сонячних, вітрових електростанцій та установок на біомасі, будівництво яких стартувало після 2011 року і завершиться з липня 2013 року на рівні 30%, завершиться з липня 2014 року - 50%.

Для біогазових станцій правило "місцевої складових" почне діяти при введенні в експлуатацію з 2014 року - 30%, при запуску з 2015 року - 50%.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 жовтня 2020, 12:01

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.