Українські заводи не поставлятимуть свої авто в Росію

Українські заводи призупинили поставки автомобілів в Росію у зв'язку з введенням утилізаційного збору в цій країні.

Про це повідомив журналістам президент корпорації УкрАвто Таріела Васадзе, на конференції AutoPROm.UA '2012, яка проходила 29 листопада, в Києві.

За словами Васадзе, утилізаційний збір в РФ додає до вартості Lanos 6,7 тисячі гривень. Тому компанія не може конкурувати на російському ринку з місцевими брендами.

"Ми сьогодні туди нічого не постачаємо і не можемо поставляти. Це стосується і автобусного і автовиробництва, стосується і КрАЗ і ЗАЗ, і Богдан. При цьому Росія на наш ринок поставляє продукцію безмитно", - повідомив глава УкрАвто.

На думку Васадзе, Україна також повинна ввести утилізаційний податок за прикладом Росії - це дозволить створити інвестиційний клімат для приходу в нашу країну світових автоконцернів.

"Протягом останніх 5 років у Росії йде цілеспрямована підтримка розвитку автопрому. Вступивши до СОТ і опустивши мито на 5%, наші сусіди ввели утилізаційний збір у 12%, який гарантує інвестору захист на цьому ринку. Завдяки зрозумілій стратегії і підтримці держави, в РФ прийшли з виробництвом 14 світових автовиробників. В Україні ж повністю відсутній інвестиційний клімат ", - говорить Васадзе.

Також, на думку глави УкрАвто, введення утилізаційного збору дозволить перевести компанії, що займаються великовузлового складанням в режим повномасштабного виробництва.

"Ми згодні ввести один до одного заходи, які прийняті в Росії. До прийняття постанови в РФ заводи не будувалися. Там дозволяється SKD-збірка тільки на 36 місяців і тільки на одну модель. При цьому на компанії накладаються колосальні зобов'язання", - повідомив він.

Васадзе також додав, що в Україні деякі компанії займаються "викрутковою" збіркою вже десять років, збираючи іноді не одну модель, а кілька брендів. Ніхто не прийде сюди з повномасштабним виробництвом, поки при ввезенні кузова потрібно сплачувати 1% мита. Це б'є по бюджету і державі.

Нагадаємо, 20 листопада верховна рада прийняла в першому читанні законопроект про екологічний податок за утилізацію авто.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 07 березня 2021, 8:32

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.