Зернотрейдерів закликають посилити контроль обсягів експорту зерна

Мінагрополітики просить зернотрейдерiв посилити контроль обсягiв експорту пшеницi у зв'язку з досягненням граничного обумовленого з мiнiстерством рiвня в 5,5 мільйона тонн.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Враховуючи, що меморандум (про взаєморозумiння мiж Мiнагропродом та експортерами зерна) визначає граничнi обсяги експорту пшеницi в 5,5 мільйона тонн, а його термiни - до 1 грудня 2012 року, просимо посилити контроль за виконанням норм меморандуму", - йдеться в офiцiйному листi мiнiстерства вiд 30 листопада.

Цей лист адресовано Американськiй торговельнiй палатi, Українськiй зерновiй асоцiацiї, Українськiй аграрнiй конфедерацiї, Європейськiй Бiзнес Асоцiацiї, Асоцiацiї фермерiв i приватних землевласникiв України, а також Аграрному союзу України.

У своєму листi мiнiстерство повiдомляє, що станом на 30 листопада 2012 року фактичнi обсяги експорту пшеницi становлять майже 5,43 мільйона тонн, крiм цього, на кораблi завантажено 94 тисячі тонн.

Як повiдомлялося, Україна з початку поточного маркетингового року(МР) станом на 30 листопада експортувала 11,76 мільйона тонн зерна, що на 71,3% бiльше, нiж за аналогiчний перiод попереднього МР.

Ранiше Мiнагропрод i зернотрейдери домовилися про безперешкодний експорт з України з липня по грудень 2012 року 5,5 мільйона тонн пшеницi.

Мiнiстерство планувало по досягненнi цього обсягу обговорити з учасниками ринку подальшу долю експорту цiєї культури, не виключаючи впровадження обмежень.

Водночас днями перший заступник мiнiстра аграрної полiтики та продовольства Iван Бiсюк повiдомив, що уточненi баланси дають змогу збiльшити обумовленi обсяги експорту пшеницi за умови забезпечення необхiдних запасiв для хлiбопекарської галузi.

Урожай зерна в Українi, за прогнозами Мiнагропроду, цього року становитиме близько 46,2 мільйона тонн проти рекордних 56,7 мільйона тонн у 2011 роцi.

Мiнiстерство очiкує, що країна поточного сезону поставить на зовнiшнi ринки 21-22 мільйона тонн зерна.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 17 лютого 2020, 15:14

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.