Для виконання бюджету в році має бути 13 місяців - Пинзеник

За грудень потрібно зібрати 63 мільярди гривень, щоб виконати схвалений законом про держбюджет обсяг доходів загального фонду.

Про це зазначив екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник, коментуючи останні дані щодо надходжень до державного бюджету.

Як свідчать оперативні дані, за підсумками одинадцяти місяців отримано 259,2 мільярда гривень, або 23,6 мільярда у середньому за місяць.

"Це на 7,9% більше 2011 року, в той час як бюджет передбачав їх зростання на 21,2%", - констатував Пинзеник.

Майже не збільшила надходжень ДПА. Приріст, за даними, що навів економіст, склав лише 1,6%,

"ДМС наростила обсяг надходжень на 10,7%. Як і в попередні періоди "ударними" темпами працює НБУ – він збільшив перерахування порівняно з минулим роком у 2 рази (на 103%). Без урахування НБУ до загального фонду держбюджету надійшло доходів всього на 4,5% більше 2011 року", - підсумував Пинзеник.

Коментуючи дану ситуацію, економіст зазначив, що для виконання бюджету рік треба продовжити на півтора місяця, а без урахування "податкової" активності НБУ – на два.

35 мільярдів гривень – така оцінка видатків, що не буде забезпечена бюджетними доходами. Водночас це майже подвоює розмір затвердженого дефіциту.

"Якщо бюджет 2013 року буде будуватися на планових показниках доходів поточного року, як це було закладено у його першій версії, то його доходи перетворяться в таке ж fata morgana, як і цьогорічні", -резюмував Пинзеник.

Нагадаємо, 3 грудня уряд має намір внести на розгляд Верховної ради доопрацьований проект держбюджету на 2013 рік.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 04 серпня 2020, 16:43

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.