У Раді зареєстрували 2 законопроекти про "валютний" податок

У парламенті зареєстровано два законопроекти, якими пропонується ввести збори до Пенсійного фонду з операцій з продажу готівкової іноземної валюти.

Про це повідомляється на сайті Верховної ради.

Згідно із законопроектом № 11470 пропонується ввести 10% збір до Пенсійного фонду України з суми операцій з продажу готівкової іноземної валюти фізичними особами.

Автором цього документу є депутат Валерій Шаманов,

"Законопроект має на меті збільшити надходження до Пенсійного фонду, зменшити доларизацію економіки та створити правові передумови для збільшення довіри населення країни до національної валюти України", - йдеться у пояснювальній записці до документу.

З цією метою передбачено встановити, що фізичні особи при здійсненні операцій з продажу іноземної валюти за готівкову гривню мають сплачувати збір до Пенсійного фонду у розмірі 10% від суми операції, зазначається у законопроекті.

При цьому, звільняються від сплати збору наступні операції фізичних осіб:

- з продажу отриманої шляхом переказу з-за меж України іноземної валюти у сумі, що не перевищує у гривневому еквіваленті 150 тисяч гривень протягом календарного місяця;

- з продажу іноземної валюти, яка знімається фізичною особою з свого вкладного(депозитного) рахунку. Валюта має бути покладена на вкладний(депозитний) рахунок принаймні за 30 днів до її зняття.

- з продажу іноземної валюти, яка отримана при виплаті купонного доходу та від продажу або погашення казначейських зобов'язань, облігацій внутрішньої державної позики, номінованих в іноземній валюті.

Звільнення від сплати збору буде відбуватися лише у випадку, коли належні громадянину суми в іноземній валюті будуть продані ним за готівкову гривню безпосередньо у момент отримання, наголошується у законопроекті.

Згідно з законопроектом №1470-1, пропонується ввести 15% збір до Пенсійного фонду з суми операцій з продажу готівкової іноземної валюти юридичними особами.

Автором документу є депутат Андрій Павловський.

"З метою обмеження валютних махінацій юридичних осіб, що становлять загрозу стабільності пенсійної системи та курсу національної валюти, передбачається відрахування юрособами до Пенсійного фонду при здійсненні операцій з продажу іноземної валюти за готівкову гривню збору у розмірі 15% від суми операції", - зазначається у пояснювальній записці.

Як відомо, законопроект про введення 15% збору був зареєстрований у Верховній раді 19 листопада.

Однак 20 листопада ВР відклала його розгляд на невизначений термін, оскільки його автор народний депутат Віталій Хомутинник відкликав законопроект.

Як повідомлялося, за даними ЗМІ, Рада уже 4 грудня, може ухвалити закон про введення збору з продажу валюти.Коментарі

Додати коментар


adsg

не вірний підхід до вирішення проблеми, пострадають звичайні люди, які зберігали нокопичення в валюті. Напевно депутат не розуміє що коїть!!!!!!!!!

ми

Ну громадяни ви попали на гроші тепер з 100 проданих євро 100 гривень буде йти в дохід бюджету.

ГОЛОВНЕ на 04 серпня 2020, 17:24

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.