Росія порушує "нафтові" правила СОТ?

Євросоюз сумнівається, що Росія сумлінно виконує зобов'язання, передбачені вступом до СОТ.

Про це розповів агентству Reuters європейський дипломат після засідання Ради СОТ з торгівлі товарами, повідомляють "Ведомости".

У Євросоюзу дійсно "є питання" до Росії, які стосуються і підтримки нафтової галузі, "особливо там, де мова йде про видобуток на нових родовищах", зазначив чиновник апарату уряду.

Йдеться про різні ставки експортних мит для різних родовищ, пояснює інший російський чиновник, знайомий з ходом переговорів.

В кінці вересня уряд затвердив єдиний механізм стимулів для нафтовиків.

Замість щомісячного затвердження пільг щодо експортного мита постановами уряду були встановлені граничні значення знижених ставок і формули розрахунку для пільг.

У 2013 році фактично пільгова ставка становитиме близько 50% від стандартної.

За новими правилами отримати пільгу щодо експортного мита можуть тільки родовища, вироблені менш ніж на 5% і з запасами від 10 мільйонів тонн.

Головний критерій - вихід на розрахункову внутрішню норму прибутковості в 16,3%, коли вона досягається, пільга більше не застосовується, тобто ставка мита виростає удвічі - до стандартних значень, нагадує аналітик "Номос-банку" Денис Борисов.

У протоколі про приєднання до СОТ зафіксовано, що динаміка експортних мит на нафту може бути націлена лише на їх зниження, вказує професор РЕШ Наталя Волчкова.

Росія зобов'язувалась не підвищувати експортні мита на нафту, адже їхній рівень впливає на ціни сировини на світовому і внутрішньому ринках, пояснює вона.

Якщо якісь регуляторні заходи будуть вести до фактичного збільшення ставок, партнери із СОТ мають право пред'явити претензії, додає експерт.

Зараз Росія і Євросоюз ведуть консультації, але саме на двосторонньому рівні, а не в рамках СОТ, повідомив представник єврокомісара з торгівлі Карела де Гюхта.

Письмової скарги, яка може стати основою для розгляду у відповідних комісіях СОТ, не надходило, указує співробітник апарату російського уряду.

Російська сторона не бачить протиріч зі своїми зобов'язаннями щодо СОТ при диференціації ставок для різних родовищ, підкреслює чиновник, знайомий з ходом переговорів.

Де Гюхт вже вказував на російський протекціонізм. Підхід Росії до членства в СОТ може виявитися "мінімалістським", якщо Росія буде штучно захищати свої компанії від впливу членства в СОТ, зазначив де Гюхт.

Подібні заходи викликають у Євросоюзу "серйозне занепокоєння", сказав він.

Як повідомлялося, згідно з прогнозом Мінекономрозвитку РФ, в експорті країни буде домінувати не нафта і газ, а високотехнологічна продукція.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 10 липня 2020, 18:43

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.