Сланцеву революцію відклали у "довгий ящик"

Країни, що вирішили повторити успіх США з видобутком сланцевих нафти і газу, зіткнулися з несподіваними труднощами.

Експорт сланцевої революції відкладається на невизначений час, а США збережуть за собою важливу конкурентну перевагу, повідомляють "Ведомости" з посиланням на The Wall Street Journal.

"Сланцева революція" почалася в кінці 1990-х років.

У декількох кілометрах від міста Форт-Уорт, штат Техас, пробурили першу свердловину за сучасною методикою.

Першими нову технологію (горизонтальне буріння в поєднанні з гідророзривом пласту) випробували невеликі незалежні американські компанії.

Банки охоче фінансували компанії, що виробляють розвідку сланцевих родовищ, оскільки процентні ставки були низькими.

Не останню роль зіграли розгалужена система трубопроводів і доступність бурового обладнання.

Ще одним важливим фактором стало те, що американські регулюючі органи надають інформацію про родовища.
Компанії, що спробували повторити досвід США, зіткнулися з несподіваними труднощами.

По-перше, в більшості країн компаніям невигідно виробляти великомасштабні бурові роботи, оскільки право власності на природні ресурси належить державі.

По-друге, в густонаселеній Європі діє потужне екологічне лобі.

У третіх, газо-і нафтотранспортні системи в більшості країн розвинені значно слабкіше, ніж в Америці.

По-четверте, багато країн ще не встигли накопичити достатньо інформації про особливості порід на сланцевих родовищах, так що робити висновки про доцільність видобутку поки рано.

Ставку на сланцевий газ спробувала зробити Польща, однак перші результати розчарували. Пробні свердловини видали значно менше газу, ніж очікували експерти.

Ентузіазм помітно зменшився, коли проти видобутку сланцевого газу виступили місцеві спільноти і уряд був змушений внести поправки в закон про надрокористування.

За оцінкою експертів, в Китаї запаси сланцевого газу більше, ніж у США. Проблема в тому, що велика частина родовищ розташована в посушливих або густонаселених областях, так що видобувним компаніям ніде буде взяти воду для операції з гідророзриву пласту.

Аргентина недавно націоналізувала нафтову компанію YPF, яка належала іспанській Repsol, а вони відкрили гігантське родовище сланцевої нафти: за оцінкою фахівців, запаси на ньому сягають майже 1 мільярд барелів.

Американська Apache, яка купила ліцензію на освоєння родовища в Аргентині, стверджує, що бурові роботи обходяться там удвічі дорожче, ніж у США, а вартість однієї операції з гідророзриву пласту перевищує американський показник в два-чотири рази.

Франція (де сильне атомне лобі - 80% електроенергії виробляється на АЕС), і Болгарія заборонили використання методу гідророзриву пласта з екологічних міркувань, фактично позбавивши видобувачів сланцевого газу перспектив.

Як повідомлялося, у жовтні японська компанія Japan Petroleum Exploration вперше в історії країни видобула сланцеву нафту.

Як відомо, весною 2012 року американські Shell і Chevron виграли тендери на пошук в Україні ефективних родовищ сланцевого газу.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 04 липня 2020, 8:37

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.