"Доступне житло" стає недоступним

У зв'язку із занадто високими цінами на іпотеку та жорсткими умовами виплати іпотека стає недоступною для українців.

Про це повідомляє ТСН.

"Зараз квартири купують одиниці, люди зі зв'язками чи з величезними офіційними зарплатами. Для пересічних українців кредит на житло - це фантастика", - зазначив президент Союзу з нерухомості Олександр Рубанов.

За даними компанії "Простобанк Консалтинг" на середину листопада 2012 року кредити на покупку нерухомості на вторинному ринку пропонують 26 банків з числа 50 найбільших за розміром активів.

Експерти вважають, що такі ставки заморозять ринок іпотечного кредитування.

Вже зараз попит на покупку квартир в кредит впав до рівня кризового 2009 року.

"Українці збідніли, і не можуть виплачувати кредити з випередженням графіка, у них немає впевненості в завтрашньому дні. А нам незрозуміла політика Нацбанку, і ми теж не хочемо ризикувати і знижувати ставки по іпотеці", - говорить один з менеджерів великого банку.

Для того, щоб купити квартиру в Києві в кредит, сукупний дохід сім'ї повинен бути не менше 10-15 тисяч гривень.

На думку Олександра Рубанова, в найближчі роки на відчутне зниження відсотків можна не розраховувати.

"Україні потрібно більше інвестицій, щоб запрацювала нормально економіка, знизилась інфляція і пожвавився банківський ринок. Тому що найближчі 2-3 роки в Україні і надалі не буде інвестицій - іноземні та вітчизняні компанії не будуватимуть підприємств, не будуть розвивати інфраструктуру, не будуть вкладати кошти в наші банки, товарообіг буде невеликий", - вважає експерт.

"Банкіри урок 2008 року, коли масово видавали довгострокові кредити, маючи лише короткостроковий ресурс, забудуть ще нескоро і на ті ж граблі, принаймні поки, наступати не будуть", - відзначає Грегорі Краснов, генеральний директор "Платинум Банку".

За його словами, про зниження ставок і перегляд термінів найближчим часом мова не піде - банки зараз не відчувають комфорту, тому що незрозуміло, якою буде макроекономічна ситуація в країні, якою буде платоспроможність позичальника, і як буде рухатися ринок в цілому.

"Зараз про середні терміні депозиту в Україні говорити взагалі неможливо, оскільки людина практично в будь-який момент може зняти кошти з депозиту, а тому банкірам щось прогнозувати і розраховувати дуже важко", - пояснює Домінік Меню, глава представництва банківської групи BNP Paribas в Україні.

Нагадаємо, Янукович підписав зміни до бюджету на 2012 рік, за якими на 350 мільйонів гривень скорочується програма здешевлення іпотечних кредитів та забезпечення громадян доступним житлом.

Як повідомлялося раніше, Кабмін пропонує в держбюджеті – 2013 урізати на 900 мільйонів гривень фінансування житлових програм.

Про це йдеться в тексті законопроекту № 11000"Про Державний бюджет України на 2013 рік".Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 10 липня 2020, 20:01

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.