Уряд заспокоює: на "Доступне житло" гроші знайдуться

Мінфін спростовує чутки про припинення фінансування програми "Доступне житло" – в 2013 році буде виділено 581 мільйон гривень.

Про це повідомляють у Міністерстві фінансів.

Законом України "Про державний бюджет України на 2013 рік", Мінрегіону передбачено бюджетні асигнування за програмою "Надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла" в сумі 50 мільйонів гривень.

Крім того, у відомстві відзначили, що на програму "Здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов" передбачені асигнування в сумі 300 мільйонів гривень.

Також у Мінфіні підкреслили, що для забезпечення житлом молоді за програмою "Часткова компенсація відсоткової ставки кредитів комерційних банків молодим сім´ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла" передбачена сума в 111 мільйонів гривень.

За програмою "Надання пільгового довгострокового державного кредиту молодим сім´ям та самотнім молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла" в сумі 80 мільйонів гривень.

За програмою "Збільшення статутного капіталу Державної спеціалізованої фінансової установи "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву" з подальшим використанням на реалізацію держпрограми забезпечення молоді житлом" - 40 мільйонів гривень.

Також, як наголосили у Мінфіні, в держбюджеті на 2013 рік передбачені програми для забезпечення житлом окремих категорій громадян, зокрема педагогів, військовослужбовців тощо.

"Отже, інформація про призупинення фінансування будівництва доступного житла в наступному році є недостовірною", - підсумували в міністерстві.

Як повідомлялося раніше, у зв'язку із занадто високими цінами на іпотеку та жорсткими умовами виплати іпотека стає недоступною для українців.

За даними компанії "Простобанк Консалтинг" на середину листопада 2012 року кредити на покупку нерухомості на вторинному ринку пропонують 26 банків з числа 50 найбільших за розміром активів.

Експерти вважають, що такі ставки заморозять ринок іпотечного кредитування.

Також раніше повідомлялося, що на 350 мільйонів гривень скорочується програма здешевлення іпотечних кредитів та забезпечення громадян доступним житлом.

Нагадаємо, 4 грудня Кабмін запропонував в держбюджеті – 2013 урізати на 900 мільйонів гривень фінансування житлових програм.

Також тоді стало відомо, що з боргами по зарплаті розрахуються шляхом скорочення програм "Доступне житло" і "Єдиний номер 112".Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 14 червня 2021, 14:59

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.