Зарплати в столиці будуть найменшими в країні - КМДА

Виходячи з бюджету на 2013 рік, Києву не вистачить ні на зарплатні, ні на енергоносії та харчування.

Про це 14 грудня повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Руслан Крамаренко на брифінгу, передає "РБК-Україна".

В держбюджеті на 2013 рік Києву не додали 3,5 мільярда гривень на капітальні вкладення, близько 4 мільярдів гривень на зарплатню, енергоносії і харчування, а також 1,2 мільярда гривень на муніципальні надбавки.

"Якщо виходити з тих цифр, які надало Міністерство фінансів, то це буде гола зарплата, лише один оклад працівникам бюджетної сфери. Це будуть заборгованості по енергоносіях, продуктах харчування, медикаментах, які ми купуємо для наших лікарень і всіх основних сферах, які є", - зазначив Крамаренко.

"Якщо я говорю про капітальні вкладення - то їх дали лише 750 мільйонів гривень. І цього лише частково вистачить на 1-2 об'єкти", - пояснив заступник голови КМДА.

За його словами, уряд не додав 677,5 мільйона гривень на зарплату бюджетникам, 1,098 мільярда гривень - на енергоносії, 416,5 мільйона гривень - на харчування, 325,5 мільйона гривень - на медикаменти, 1,02 мільярда гривень - на погашення кредиторської заборгованості за захищеннями статтями.

Натомість уряд планує виділити вирівнюючу дотацію в розмірі 124 мільйонів гривень.

"Для того, щоб Київ сплатив зарплату з урахуванням надбавок, розрахувався за енергоносії, за продукти харчування, за медикаменти в лікарнях і утримання у належному стані дорожнього господарства - це без капвкладень - нам треба 4,150 мільярда гривень", - наголосив Крамаренко.

Він також зазначив, що Києву необхідно 1,2 мільярда гривень на муніципальні надбавки.

За його словами, вже зараз зарплата бюджетників з усіма надбавками у Києві є на 300 гривень меншою, ніж в середньому по всі Україні.

"Якщо взяти розрахунок у 2012 році і проіндексувати його на зростання зарплати, то це буде 850 мільйонів гривень. Якщо платити згідно угоди, підписаної з профспілками у 2007 році, яка є досі діючою, то нам необхідно 1,2 мільярда гривень", - наголосив службовець.

Крім того, за словами Крамаренка, мінімально на будівництво великих об'єктів Києву потрібно 3,5 мільярда гривень капіталовкладень.

"Мінімальні капвкладення - це 3,5 мільярда гривень, а об'єктів незакінченого будівництва за бюджетні гроші в Києві є на 11 мільярдів гривень", - наголосив він.

За словами Крамаренка, ці 3,5 мільярда гривень потрібні для того, щоб добудувати метро (1 мільярд гривень), Подільско-Воскресенського переходу (1,8 мільярда гривень),і на існуюче будівництво транспортних розв'язок - 600 мільйонів гривень.

Як повідомлялося раніше, прем'єр-міністр Азаров дав наказ прийняти усі місцеві бюджети до 1 січня 2013 року.

Нагадаємо, що одразу після прийняття Держбюджету Попов заявив, що прийнятий 6 грудня Державний бюджет на 2013 року не відповідає інтересам киян і не гарантує фінансового забезпечення нормальної життєдіяльності столиці.

Напередодні, глава КМДА Олександр Попов звернувся до уряду із проханням переглянути Державний бюджет на 2013 рік, так як за ним, Київрада може вперше залишитись без бюджету.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 жовтня 2020, 12:59

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.