Британію не лякає вихід з ЄС

Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон не хотів би, щоб його країна вийшла зі складу Євросоюзу, однак не виключає такої можливості.

Про це глава уряду заявив в понеділок, виступаючи перед парламентаріями Сполученого королівства, повідомляє "ИТАР-ТАСС".

Відповідаючи на запитання одного з депутатів про те, чи може він "уявити собі Лондон поза ЄС", Кемерон сказав, що " не підтримує цю точку зору і не витрачає на неї свій час".

"Втім, не можна виключати жодних варіантів розвитку подій Наша доля в наших власних руках, ми можемо приймати незалежні рішення", - зауважив прем'єр ВБ.

За його словами, ЄС потрібен Британії для збільшення впливу у Європі.

"Я вважаю, що ми повинні залишитися в ЄС, щоб продовжувати бути учасниками єдиного ринку і мати можливість нарощувати свій вплив в Європі. Але ми не повинні боятися відкрито висловлюватися щодо тих аспектів наших відносин, які викликають у нас невдоволення", - підкреслив він.

Очевидно, що глава уряду мав на увазі майбутній референдум з питання про доцільність подальшого перебування Великобританії в складі ЄС, пише видання.

Стратегічний курс, роботу над яким завершує уряд королівства, передбачає проведення відразу двох плебісцитів щодо відносин із Брюсселем.

Перший повинен відбутися відразу ж після загальних виборів навесні 2015 року. На нього передбачається винести питання про надання уряду "народного мандата" на укладення низки основоположних договорів з ЄС на нових умовах.

Потім пройде ще один референдум, в ході якого британцям доведеться висловити свою думку про новий формат відносин з спільнотою. Передбачається, що виборцям одночасно буде запропоновано проголосувати і за повний вихід Великобританії з Євросоюзу.

Кемерон також заявив членам парламенту, що незабаром виголосить ключову промову щодо питання перебування його країни в блоці, який зараз об'єднує 27 держав.

Як повідомлялося, у ВБ не вщухають розмови про те, щоб піти з ЄС.

Водночас європейські дипломати також починають відкрито говорити про вихід Британії з Єврозоюзу.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 26 вересня 2020, 10:46

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.