Греки, іспанці та італійці скуповують квартири в Німеччині

Греки, іспанці та італійці все частіше купують нерухомість у Німеччині.

Особливим попитом у них користуються міські квартири в Берліні, Гамбурзі та Мюнхені, повідомляє RBC Daily.

Жителі проблемних країн Південної Європи таким чином прагнуть зберегти свої заощадження, кажуть аналітики.

За словами керуючого ріелторською компанією Accentro Джакопо Мінгаззіні, з початку кризи кількість іноземних покупців на німецькому ринку нерухомості постійно зростає.

"Зараз вони становлять уже більше однієї третини, причому на відміну від громадян ФРН вони платять одразу готівкою", - каже Мінгаззіні.

Так, у фірмі Tetzlaff-Immobilien відзначають особливо сильний приплив клієнтів з Іспанії, а в Engel&Voelkers звертаються переважно греки та італійці.

Спеціалізується на нерухомості німецький інтернет-пошуковик ImmobilienScout24 повідомляє про помітне зростання кількості запитів саме з Греції.

"Поряд зі Швейцарією ми є в певному сенсі "останнім якорем надії", - пояснює нинішній бум аналітик Томас Байерлі з компанії IVG.

За словами експерта, греки і іспанці зараз прагнуть якомога надійніше зберегти свої капітали і в обмін на стабільність готові погоджуватися і на більш високі ціни.

У результаті в Німеччині помітно зросли і вартість самих квартир, і розмір орендної плати.

За даними Союзу квартиронаймачів ФРН, за останні п'ять років вартість нових договорів піднялася в країні майже на 20%.

Приплив покупців нерухомості за кордону відчуває не тільки Берлін, але і Гамбург, Мюнхен і Франкфурт.

Найбільш цікавий жителям Південної Європи все-таки Берлін.

"Тут поки ще можна знайти квартири в хорошому районі за ціною 1 400 - 1 500 євро за 1 квадратний метр. У Парижі, Мілані чи Болоньї таке просто неможливо собі уявити. Крім того, на відміну від Мюнхена або Гамбурга берлінським цінами ще є куди рости", - запевняє Мінгаззіні.

Як відомо, країни єврозони продовжують відчувати кризові явища. Експерти відзначають політичні ризики у Італії, пов'язані з виборами, і, як наслідок, невизначеність щодо економічної та фінансової політики.

Іспанія хоч і не поспішає звертатися до міжнародних кредиторів за допомогою, економіка країни падає вже п'ятий квартал поспіль.

Греції, яка була за крок до виходу з єврозони, вдалося переконати кредиторів виділити черговий транш фінансової допомоги.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 10 липня 2020, 19:08

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.