Білорусь ліквідує "розчинний" бізнес - ЗМІ

Білорусь погодилася внести доповнення в договір про Митний кодекс Митного союзу, спрямовані на ліквідацію схеми експорту розчинників і розріджувачів без сплати мит в російський бюджет.

Про це повідомляє "Прайм" з посиланням на джерело в білоруських органах держуправління.

"Внесення змін до Митного кодексу Митного союзу ініціювала російська сторона. Вони спрямовані на недопущення недоотримання доходів РФ при експорті нафтопродуктів з території Білорусії під виглядом товарів-прикриттів", - сказав співрозмовник агентства.

Це стосується можливості використання при здійсненні операцій з переробки іноземних товарів лише товарів Митного союзу, не оподатковуваних вивізними митом, додав він.

Так, різні суміші нафтопродуктів із спиртом, з які виходили розчинники і розріджувачі, мастильні матеріали, тепер будуть класифікуватися як нафтопродукти, і для них буде діяти відповідне мито.

За словами джерела, державний митний комітет Білорусі після розгляду ініціативи РФ спільно з профільними міністерствами та відомствами підтримав відповідні проекти про внесення змін та доповнень до договору про Митний кодекс Митного союзу.

Російська сторона вважає, що Білорусь останнім часом, збільшивши закупівлі російських нафтопродуктів, експортувала на європейські ринки бензин під виглядом розчинників.

Експортне мито на розчинники в рамках Митного союзу дорівнює нулю, тоді як на бензин становить 90% від експортного мита на нафту.

Раніше віце-прем'єр РФ Аркадій Дворкович зазначав, що обсяги постачань нафти залежні від вирішення проблеми експорту білоруською стороною розчинників.

Раніше повідомлялося, що Білорусь не збирається компенсувати Росії втрати від "розчинного" бізнесу.

Як відомо, раніше Білорусь домовилася про відновлення обсягів постачання російської нафтиКоментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 11 липня 2020, 19:30

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.