Київ просить перерахувати 100% податків киян до міського бюджету

Київрада звернеться до Президента, Верховної Ради і уряду з проханням 100% податку доходів з фізичних осіб зарахувати до бюджету міста.

Про це повідомила секретар Київради Галина Герега сьогодні на брифінгу, передає "РБК-Україна".

"Ми будемо звертатися до президента України, до ВР, до уряду з проханням відновити норму бюджету у Бюджетному кодексу, яка діяла до 1 січня 2011 року стосовно зарахування до бюджету міста Києва 100% податку з доходів фізосіб та спрямувати перевидатки доходів над видатками на виконання містом функцій столиці", - зазначила Герега.

За її словами, згідно закону, 20 грудня депутати зобов'язані розглянути бюджет Києва на 2013 рік.

Герега сумнівається, що набереться достатня кількість голосів за прийняття такого бюджету.

"Відчуваючи настрій депутатів, мені здається, що не знайдеться сміливця, який зможе натиснути кнопку за такий бюджет", - зазначила вона.

Секретар Київради також додала, що виходячи з показників держбюджету, КМДА пропонує на затвердження наступні цифри:

доходи - 18 мільярдів гривень, видатки - 17,7 мільярда гривень.

"Згідно з Бюджетним кодексом, 50% податку на доходи фізосіб мають передаватися з держбюджету. У 2013 році ця сума складе 18,2 мільярда гривень", - відзначила вона.

Згідно з Головним управлінням фінансів, теоретично виходить навіть зростання показників бюджету на 1,2%, але в бюджеті не врахований темп росту інфляції, який складе 4,8%.

Треба відзначити, що у 2012 році також була складна ситуація, але тоді проводилися консультації з Кабміном і КМДА розуміла, що коштів, яких не вистачає, місто отримає у вигляді цільових субвенцій.

"І в 2012 році замість вилучених 7,2 мільярда гривень і у вигляді субвенцій місто повернуло 8,2 мільярда гривень", - наголосила секретар Київради.

За її словами в 2012 році консультацій з урядом не проводилося і немає ніяких гарантій, що ці субвенції будуть надані.

Як повідомлялося раніше, За словами голови КМДА, Олександра Попова, "місту вигідніше прожити за схемою 1/12", тобто якщо до початку нового бюджетного періоду бюджет не буде затверджено, то місто зможе фінансувати лише видатки, визначені бюджетом на 2012 рік у розмірі не більше 1/12 річних показників на місяць.

Проект бюджету столиці на 2013 рік КМДА винесе на розгляд Київської міської ради 20 грудня.

Про основні макропоказники столичного бюджету можна почитати тут.

Раніше у КМДА зазначали, що державний бюджет на 2013 рік не відповідає інтересам киян і не гарантує фінансового забезпечення нормальної життєдіяльності столиці.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 10 серпня 2020, 1:25

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.