Білорусь видобуватиме сланцевий газ

Білорусь слідом за найближчими сусідами - Україною та Польщею - почала підготовку до розробки власних запасів сланцевого газу

У країні вже укладено один концесійний договір з розвідки та розробки запасів даного палива, повідомив голова Держкомітету по майну Георгій Кузнєцов перед прийняттям законопроекту "Про концесії", повідомляє "Дело".

За словами Кузнєцова, договір уклало Мінприроди, він стосується проведення розвідки та розробки сланцевих покладів.

Голова Держкомітету зазначив, що прийнятий законопроект про концесії покликаний залучити інвесторів.

Також в ньому описана чітка процедура укладення концесійного договору. Документ визначає види й умови концесійних договорів, основні права і обов'язки концесіонерів.

У проекті сказано, що об'єктами концесії можуть бути об'єкти, що становлять відповідно до Конституції виключну власність держави, зокрема, маються на увазі ділянки надр, водні об'єкти, ліси.

Також у концесію можуть надаватися види діяльності, на які поширюється виключне право держави, і об'єкти, що знаходяться тільки у власності держави.

Законопроект передбачає для концесіонерів певні гарантії, пільги та преференції, які встановлені законодавством про інвестиції.

Як відомо, весною 2012 року американські Shell і Chevron виграли тендери на пошук в Україні ефективних родовищ сланцевого газу.

Як повідомлялося, Франція (де сильне атомне лобі - 80% електроенергії виробляється на АЕС), і Болгарія заборонили видобуток сланцевого газу.

Як повідомлялося, у жовтні японська компанія Japan Petroleum Exploration вперше в історії країни видобула сланцеву нафту.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 30 вересня 2020, 22:28

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.