США: Україну не врятує дешевий російський газ

Посол США в Україні Джон Теффт заявив, що низькі ціни на газ не вирішать українських економічних проблем.

Про це він написав в статті виданню Kyiv Post, передають "Українські новини".

"Дешевий газ не є вирішенням українських економічних проблем. Він не зробить українські компанії конкурентоздатними на світовому ринку...", - вважає посол США.

"Навпаки, це буде тільки залежністю від палива, неефективності та корупції, як це було в минулому. Українці повинні, як і люди в усьому світі, платити ринкову ціну за свою енергію", - відзначив Теффт.

Він зазначив, що коли з такою проблемою зіштовхнулися західні сусіди України, то це призвело до скорочення споживання енергії, що підштовхнуло до використання внутрішніх джерел.

"Україна має достатньо ресурсів, щоб бути майже повністю енергетично незалежною - особливо з урахуванням "революції сланцевого газу", яка почалася в США - і Україна має власні потенційні запаси сланцевого газу", - додав посол.

На думку Теффта, такий розвиток подій дасть змогу Україні суттєво змінити енергетичні відносини з Росією.

Він також вважає, що ринкові ціни на газ допоможуть Україні домовитися з Міжнародним валютним фондом.

"Нові угоди з МВФ є найкращим короткостроковим рішенням, щоб допомогти Україні впоратися з дуже складною фінансовою ситуацією в 2013 році", - зазначив Теффт.

При цьому посол підкреслив, що угоди з МВФ не призначені для постійного фінансування і включають в себе умови, спрямовані на допомогу країні провести необхідні реформи для побудови міцної фінансової основи й економічного зростання.

Як повідомлялося раніше, Україні, якщо вона приєднається до Митного союзу, обіцяють газ по 165 доларів за 1 тисячу кубометрів.

Варто зазначити, що Україна планує у 2013 році скоротити закупівлі газу у Російській федерації до обсягу близько 20 мільярдів кубометрів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 09 липня 2020, 12:31

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.