Україна підпише угоду з ЄС восени 2013 або ніколи

Якщо угоду про асоціацію України з Євросоюзом не буде підписано на наступному саміті Східного партнерства у листопаді 2013 року, як пропонує Брюссель, то потяг може піти назавжди.

Про це заявив експерт німецького Фонду Бертельсманна Корнеліус Охманн, передає DW.

Не отримавши позитивних сигналів з України, країни ЄС на початку грудня висунули чіткі умови підписання Угоди про асоціацію: створення умов для проведення вільних виборів, усунення практики вибіркового правосуддя та впровадження реформ Порядку денного асоціації Україна-ЄС.

"Часу на роздуми в української влади немає", - зазначив Охманн.

За словами німецького експерта, замість зближення з ЄС 2012 рік став для України роком регресу європейської інтеграції.

Найяскравішою ознакою цього Корнеліус Охманн називає той факт, що в 2012 році Україна остаточно втратила статус лідера Східного партнерства.

Тепер він міцно закріпився за Молдовою.

"Як результат – Кишинів отримує більше грошей від ЄС і має значно вищі шанси наступного року підписати Угоду про асоціацію, ніж Україна", - зауважує аналітик.

За 2012 рік українці втрачають інтерес до асоціації з ЄС.

Більшість хоча й залишається прибічниками вступу України в ЄС, але загалом сумнівів щодо європейської інтеграції дедалі більше.

За вступ до Євросоюзу, як засвідчило опитування DW-Trend, сьогодні виступають 52% опитаних – це найнижчий показник останніх років.

"Довіра падає не через небажання українців увійти в європейську сім’ю, а через розуміння, що часто дії влади є декларативними і розходяться з баченням громадян. Цей скепсис пояснюється радше падінням довіри до української влади", - зазначив в інтерв’ю Deutsche Welle політолог Валерій Чалий.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Рада ЄС у закордонних справах підтвердила залучення України до співробітництва у напрямі політичної асоціації та економічної інтеграції на основі спільних цінностей.

Як повідомлялося, Рада закордонних справ ЄС на засіданні 10 грудня повинна була визначити критерії підписання Угоди про асоціацію з Україною.

За словами прем'єр-міністра Миколи Азарова, Україна готова рухатися далі у напрямі підписання Угоди про асоціацію процесі, а зараз "м'яч перебуває на полі Євросоюзу".

Як відомо, єврокомісар із розширення і політики сусідства Штефан Філе заявив, що Угода про асоціацію між Україною і ЄС може бути підписана в листопаді 2013 року.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 жовтня 2020, 11:01

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.