США на порозі бюджетного обриву

Ліміт державного боргу США вичерпається вже в найближчий понеділок, і тільки бухгалтерські хитрощі дозволять американському уряду пропрацювати ще кілька тижнів.

Про це йдеться в листі, який міністр фінансів країни Тімоті Гайтнер направив Конгресу в середу, 26 грудня, пише газета The Wall Street Journal.

Як передає видання "Дєло", в листі не уточнюється, як довго Мінфін зможе відтягувати неминуче настання моменту, коли уряд більше не зможе розміщувати нові боргові зобов'язання.

Проте, імовірно, останні засоби будуть вичерпані не раніше лютого або навіть березня.

На практиці це означає, що бюджетні переговори між республіканцями і демократами можуть продовжуватися ще не один тиждень, що у свою чергу стане приводом для постійного занепокоєння для всіх світових ринків, які побоюються негативних наслідків насування"бюджетного обриву".

Американські політики мають намір у четвер, 27 грудня, відновити бюджетні переговори, перервані минулої п'ятниці.

Президент США Барак Обама спеціально для цього повернеться до Вашингтона з різдвяних канікул достроково, рано вранці 27 грудня за місцевим часом, щоб узгодити нову угоду з лідерами Республіканської партії.

Ця угода, на думку спостерігачів, навряд чи стане всеосяжним рішенням боргових і бюджетних проблем США, на яке ринки розраховували всього пару тижнів тому.

Перш за все з угоди, якщо вона взагалі відбудеться, скоріше всього, будуть виключені найбільш складні питання, до яких відноситься, зокрема, питання про підвищення ліміту держборгу з нинішніх 16,394 трильйона доларів.

Раніше в ході переговорів демократи наполягали на підвищенні ліміту держборгу на величину, якої вистачило б для безпроблемного функціонування уряду протягом мінімум двох років.

Республіканці були згодні на строк в 1 рік за умови значного урізання різних федеральних соціальних програм.

Підсумковий законопроект буде припускати, ймовірно, лише продовження податкових пільг для середнього класу і допомоги по безробіттю приблизно для 2 мільйонів американців, але навряд чи сторонам вдасться узгодити питання про нову схему секвестру витрат.

Неназваний представник президентської адміністрації заявив, що включення питання про підвищення ліміту держборгу в підсумковий документ про подолання "бюджетного обриву" був би "дуже великим проривом, який точно не влаштує ту чи іншу палату" Конгресу.

Найближче засідання Палати представників, ймовірно, може відбутися тільки наступного тижня, між тим у порядку денному Сенату, який буде засідати вже 27 грудня, питань, пов'язаних з "бюджетним обривом", немає.

За законами США, державний борг має певний ліміт, який можна перевищувати тільки за згодою Конгресу.

Протягом багатьох років це була рутинна процедура, яка ніколи не привертала до себе великої уваги.

Проте в 2011 році, коли президент в черговий раз повідомив парламент про швидке вичерпання ліміту держборгу, республіканці відмовилися підтримати його підвищення, зажадавши від Білого дому істотного скорочення витрат.

Багатомісячне протистояння призвело до прийняття закону про контроль бюджету, частиною якого і є спланований "бюджетний обрив", а також до зниження агентством Standard & Poor's рейтингу США з найвищого інвестиційного рівня "ААА".

"Бюджетний обрив" – автоматичний бюджетний секвестр та скасування податкових пільг сумарно на 607 мільярдів доларів (майже 4% ВВП) з 1 січня 2013 року.

За оцінками бюджетного департаменту Конгресу США, ці заходи можуть призвести до втрати піввідсотка економічного зростання в США в 2013 році, на думку інших експертів - зіштовхнути країну в чергову рецесію.

Нагадаємо, переговори щодо бюджету двох партій у США є ключовою подією у 2013 роціКоментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 18 квітня 2021, 2:54

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.