Терпець урвався: українці готують судовий позов проти Hyundai

Постраждалі від поломок швидкісних електропотягів Hyundai "Інтерсіті+" пасажири подаватимуть масовий судовий позов проти залізничників

Про це повідомив юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Щербатюк, передає "Deutsche Welle".

За словами Щербатюка, українська держава порушує конституційне право кожного українця на свободу пересування і не гарантує захисту прав постраждалих пасажирів.

Як заявив президент українського відділення Transparency International Олексій Хмара, в перспективі "Справа Hyundai" може стати предметом антикорупційного розслідування.

"Як мінімум це службова недбалість. Поки ми не можемо сказати, що хтось заробив саме на купівлі цих потягів. Але ми можемо сказати, що заробили опосередковано - на інфраструктурі, будівництві, ремонті", - повідомив він.

Нагадаємо, за даними КМУ, Україна закупила 10 потягів Hyundai за 307 мільйонів доларів коштом кредиту під держгарантії.

На ділі потяги Hyundai обійдуться Україні в суму мало не вдвічі більшу: доведеться платити щороку за сервісне обслуговування, побудувати 4 ремонтні депо.

Сума витрат при цьому не розголошується.

Разом з тим наразі регулярно проводяться ремонтні роботи на швидкісних потягах, що не витримують низьких температур України.

Як стало відомо, 397 пасажирів Hyundai "Інтерсіті+" виявили бажання отримати грошову компенсацію у зв’язку із заміною рухомого складу на клас нижче.

Загальна сума компенсації становить 46,922 тисячі гривень.

Пасажири мають право отримати компенсацію в розмірі різниці вартості проїзду в вагонах "Інтерсіті" і в вагонах відповідного класу згідно з діючими тарифами.

Раніше повідомлялося про численні поламки потягів Hyundai і незручності, які змушені терпіти пасажири.

Нагадаємо, 26 грудня із 16 рейсів, які здійснюють електропоїзди виробництва Hyundai Rotem, на 7 рейсах відбулася заміна рухомого складу.

Екс-міністр інфраструктури Борис Колесніков приніс вибачення за неякісну роботу електопотягів.

Як повідомлялося раніше, Колесніков запевняє, що проект Hyundai дістався йому від попереднього керівництва міністерства.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 вересня 2020, 1:20

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.