Великобританія розвалює Євросоюз

Голова Європейської ради Херман ван Ромпей звинуватив політику Великобританії і особисто її прем'єр-міністра Девіда Кемерона в намірах розвалити Європейський союз.

Про це він заявив в опублікованому на сторінках видання The Guardian інтерв'ю.

Він окремо відзначив, що британський прем'єр проводить неприпустиму політику по "перетягуванню" владних повноважень Брюсселя.

"Жодна з країн-учасниць не повинна підривати авторитет співтовариства в цілому. Якщо уряди всіх держав в ЄС почнуть підкорятися лише тим чинним в об'єднанні правилам, які влаштовують конкретно їх, і ігнорувати інші, Європейський союз в цілому і єдиний ринок зокрема незабаром припинять своє існування ", - заявив бельгійський політик.

Зараз Європа намагається перебороти тяжку економічну кризу, паралельно реалізовуючи проект нового етапу євроінтеграції, орієнтованого на розробку єдиної економічної політики і створення федерального економічного уряду країн єврозони.

Лондон проте не збирається брати участь у передачі нових повноважень центральним структурам співтовариства.

Більше того, Великобританія має намір вийти з ряду загальних сфер діяльності Євросоюзу з тим, щоб посилити позиції національного парламенту.

В ідеалі Королівство хоче входити в єдину економічну зону ЄС, проте всі інші сфери залишити в компетенції британського парламенту.

"Звичайно ж, учасники об'єднання можуть мати власний погляд на його політику і якісь особисті потреби, до яких ми завжди відносимося з увагою. І все ж я сподіваюся, що жодна держава в ЄС не поставить під сумнів самі фундаментальні основи існування спільноти ", - підкреслив Ромпей.

Що стосується самого прем'єр-міністра Девіда Кемерона, то він вже не раз заявляв, що у відносинах з Євросоюзом "не можна виключати жодних варіантів розвитку подій".

"Наша доля в наших власних руках, ми можемо приймати незалежні рішення", - сказав він з приводу майбутнього референдуму з питання про доцільність подальшого перебування Великобританії в складі ЄС.

Варто відзначити, що більшість британців готові проголосувати за вихід Сполученого Королівства зі складу ЄС.

Опитування показало, що 51% респондентів не схвалюють членство в Євросоюзі.

Усього 10 років тому аналогічний опитування виявило, що 68% англійців хотіли б залишатися в ЄС.

Опитування серед партій показало, що за вихід з ЄС виступають 57% консерваторів, 44% лейбористів.

Навіть у самій проєвропейської ліберал-демократичної партії третина готова проголосувати за вихід із Євросоюзу.

Швидше за все, прем'єр-міністр у своїй промові підніме питання про членство Британії в ЄС після 2015 року.

Він буде вимагати перегляду умов членства для Великобританії в обмін на підтримку кардинальної зміни Лісабонського договору з питання системи управління єврозоною.

Група консерваторів-євроскептиків хоче домогтися від європейських лідерів двох основних кроків для зміцнення позицій Британії в рамках блоку: право вето у вирішенні фінансових питань і вироблення директиви про робочий час, який обмежувався б 48 годинами на тиждень.

Справа в тому, що стратегічний курс, роботу над яким в даний час завершує уряд Королівства, передбачає проведення відразу двох плебісцитів щодо відносин із Брюсселем.

Перший має відбутися після загальних виборів навесні 2015 року.

На нього передбачається винести питання про надання уряду "народного мандата" на укладення низки основоположних договорів з ЄС на нових умовах.

Потім пройде ще один референдум, в ході якого британцям доведеться висловити свою думку про новий формат відносин з спільнотою.

Передбачається, що виборцям одночасно буде запропоновано проголосувати і за повний вихід Великобританії з Євросоюзу.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон не хотів би, щоб його країна вийшла зі складу Євросоюзу, однак не виключає такої можливості.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 18 квітня 2021, 2:45

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.