Українців штрафуватимуть за прострочення сплати податку на нерухомість

За прострочення платежів з податку на нерухомість, який вводиться з 1 січня 2013 року, передбачені штрафні санкції.

Про це заявив директор департаменту оподаткування фізичних осіб Державної податкової служби України В'ячеслав Бусарєв, повідомляє УНІАН.

Він зазначив, що фізособи повинні сплатити податок протягом 60 днів з моменту отримання повідомлення.

При простроченні платежу на 30 днів передбачені штрафні санкції у розмірі 10% від суми нарахування, більше 30 днів - 20% від суми податку.

"Передбачено фінансові санкції, якщо після 60 днів після вручення повідомлення податковою службою громадянин податок не сплатив, за 30 днів перевищення сума становить 10% від суми платежу, понад 30 днів - 20% від суми платежу ", - сказав директор департаменту.

Він додав, що громадяни з низькими доходами можуть звертатися в податкові органи з проханням про розстрочку платежу, рішення про надання якої буде прийматися в індивідуальному порядку.

Бусарев нагадав, що не обкладаються податком для фізичних осіб квартири площею не більше 120 квадратних метрів і житлові будинки площею не більше 250 квадратних метрів.

Однак якщо у власності людини є кілька об'єктів житлової нерухомості, пільга поширюється лише на одну з них, а за решту доведеться платити.

Він уточнив, що житлова площа кількох об'єктів житлової нерухомості не підсумовується. Наприклад, навіть якщо площа двох квартир становить до 120 квадратних метрів, друга квартира оподатковується.

За словами Бусарева, фізособа може платити податок на житлову нерухомість, в якій вона зареєстрована, або вибрати об'єкт.

Бусарев зазначив, що якщо у власності фізособи є квартира і садовий будиночок, то на нього поширюється пільга з оподаткування. При цьому якщо житлова площа квартири не перевищує 120 квадратних метрів, податок на квартиру платити не доведеться. Якщо у громадянина два садових будиночка, другий оподатковується.

Разом з тим, якщо фізособа володіє будинком та квартирою, пільга надається тільки на один об'єкт - за місцем реєстрації.

Як повідомлялося, з 1 січня 2013 року вступила в силу стаття 265 Податкового кодексу, якою запроваджено новий місцевий податок - податок на нерухомість, відмінну від земельної ділянки, платниками якого є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти - власники житлової нерухомості.

Як відомо, сплачувати податок на нерухомість українці повинні вже з 15 квітня.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 20 жовтня 2020, 20:37

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.