Українцям можуть не повернути депозити - експерт

У 2013 можуть виникнути проблеми з поверненням депозитів населенню у зв'язку з відсутністю кредитування та вихід з України великих західних фінустанов.

Так вважає директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін, передає ТСН.

"Усі ці чинники свідчать про те, що банківська сфера не може бути здоровою. За таких умов нести депозити в банки, які дихають на ладан, подібно до смерті. Питання в тому – де слабка ланка, і який банк прорве. Як у 2008 році все почалося з "Промінвестбанку", – розповів він.

Крім того, фахівець порекомендував наразі утриматись від відкриття як гривневих, так і валютних вкладів.

На його думку, в банках зараз можна тримати лише золото.

Оскільки обвал гривні може відбутися у лютому-березні, тримати в банках гривневі та навіть валютні депозити дуже небезпечно.

"У гривні я б не тримав навіть місячні й тримісячні депозити, бо за нинішньої монетарної політики нести свої гроші в комерційні банки є повним безумством", – підсумував експерт.

Зі свого боку, старший дослідник Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Віталій Кравчук запевнив, що підстав для серйозних проблем із поверненням депозитів в 2013 році поки що немає.

При цьому він зазначив, що якщо зберігатимуться високі процентні ставки за депозитами, та вартість залучення коштів банками буде настільки ж високою, як зараз, то позитивно на банківській сфері це не позначиться.

Нагадаємо, наприкінці 2012 року банк "Таврика" припинив виплату депозитів своїм вкладникам.

Фінустанова була визнана неплатоспроможною і Фонд гарантування вкладів почав повертати людям їхні "заморожені" гроші.Коментарі

Додати коментар


ссс

ВНИМАНИЕ !!! Информация для обманутых вкладчиков "ЗАХИДИНКОМБАНКА" - банк практически банкрот. Вырывайте свои депозиты через суд. И никаких компромиссов с этим банком.

ГОЛОВНЕ на 26 вересня 2020, 11:39

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.