Фонд допомоги не врятує європейські банки?

Проблемним країнам єврозони, які шукають підтримки у фонду допомоги регіону, щоб уникнути обвалу банків, доведеться розділити з ним тягар витрат.

Про це йдеться в проекті відповідної пропозиції, повідомляє Reuters з посиланням на The Financial Times.

Країни, які просять про допомогу, будуть змушені інвестувати поряд з Європейським механізмом стабільності, або давати йому гарантії проти збитків, відповідно до плану, який, циркулював серед представників міністерств фінансів в кінці 2012 року.

У червні 2012 року лідери Євросоюзу вирішили дозволити ESM рекапіталізувати банки, скорочуючи фінансовий тиск на такі країни, як Іспанія та Ірландія, чиї уряди мають величезні борги в результаті спроб підтримати банки, що постраждали від вибуху "бульбашок нерухомості".

Але Німеччина, Нідерланди і Фінляндія з того часу кажуть, що питання, щоб прострочені "погані" банківські борги були зняті з балансів держав і перекладені на ESM, ніколи не піднімалися.

Видання, пише, що, згідно з проектом, запропонованим Єврокомісією, країни, які можуть собі це дозволити, будуть змушені вкладати свої власні кошти в проблемні банки, перш ніж гроші дасть ESM.

Якщо країна стане неспроможною після порятунку банків, їй все одно доведеться гарантувати, що ESM поверне гроші, відзначає видання.

Газета пише, що чиновники відмовилися коментувати цю новину, сказавши тільки, що у них є час до червня, щоб прийняти остаточне рішення, і що документ, ймовірно, буде до того часу змінений.

Як повідомлялося, лідери європейських країн домовилися про створення єдиного банківського регулятора на базі Європейського центрального банку.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 жовтня 2020, 19:17

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.