"Регіонал", попри штрафи, знову продає наддорогий газ

Низка сільських та селищних рад, а також відділів освіти райдержадміністрацій Одеської області 8 січня уклали угоди з ПАТ "Одесагаз" на постачання природного газу по цінам, які значно перевищують звичайний рівень цін.

Про це повідомляється у "Віснику державних закупівель", пишуть "Наші гроші".

Загальна вартість укладених угод становила 5,97 мільйона гривень.

Найдорожче обійшовся газ Петрівській селищній раді Іванівського району: 49 600 кубометрів придбали за 334 тисяч гривень. Тобто по 6 734 гривень, або 842 долари за тисячу кубів.

В цьому ж районі за ціною 766доларів за тисячу кубометрів придбали газ відділи освіти та культури і туризму Іванівської РДА, а також п'ять сільрад - Іванівська, Радісненська, Благоєвська, Червонознам’янська та Коноплянська. Ці угоди було укладено з Іванівським УЕГГ "Одесагаз".

Лише відділ освіти Ізмаїльської міськради придбав газ напряму в "Одесагаз" за ціною 589 за доларів за кубометр газу.

Президентом ПАТ "Одесагаз" є Ігор Учитель, депутат Одеської облради від Партії регіонів. В облраді він очолює постійну комісію з питань ЖКГ, паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження.

Основними акціонерами фірми станом на 2012 рік зазначені три кіпрські компанії - по 20% у "Саменко Лiмiтед", "Земаре Лiмiтед" і "Рейшуре Лiмiтед".

Ще 11,6% належать ТОВ "КУА "Юг-Iнвест" ПЗНВIФ "Iндустрiальний" зареєстрованого на одеського адвоката Михайла Патрікевича, який є бізнес-партнером вищезгаданого Ігоря Учителя по фірмі ТОВ "Чорномортехкомплект".

Минулої осені "Одесагаз" отримав великий штраф від Антимонопольного комітету - компанія була покарана на 120 мільйонів гривень за завищені ціни на газ в балонах, які продавалися населенню.

Комунальні та державні установи від початку року замовляють газ в середньому по 500-600 доларів.

Так, наприклад, Донецький національний медичний університет ім. М. Горького купував газ по 503 долари, Мостиська міськрада Львівської області 592 долари, Хмельницький національний університет - по 588 доларів.

Як відомо, що Нацкомісія з регулювання енергетики 28 грудня затвердила на 2013 рік граничний рівень ціни на природний газ для установ та організацій, що фінансуються з державного і місцевих бюджетів, на рівні 3 509 гривень (близько 438доларів) за 1 000 "кубів".

Ця цифра не враховує ПДВ, збір до затвердженого тарифу на природний газ у вигляді цільової надбавки (2%), тарифів на транспортування, розподіл і постачання газу за регульованим тарифом (198,78 гривні на 1 тисячу "кубів" без ПДВ в Одесі). Ця ціна газу для держустанов була і минулого року.

В державний бюджет закладена середньорічна ціна російського газу становить 421 долар.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 березня 2021, 8:24

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.