"АероСвіт" залишив лише 5 рейсів

З 15 січня і до кінця березня - "АероСвіт" припинить обслуговування більш ніж 90% своїх ліній.

Про це заявив глава Державіаслужби Анатолій Колісник, пише "Комерсант-Україна".

З 15 січня компанія буде виконувати регіональні рейси тільки за маршрутами з Києва в Дніпропетровськ і Івано-Франківськ, а також далекомагістральні рейси в Бангкок, Нью-Йорк і Пекін (їх частота скоротиться).

До 19 січня компанія буде здійснювати польоти і в Хошимін, а 19 січня виконає рейс в Гоа, щоб вивезти звідти своїх пасажирів. Середньомагістральні рейси з 19 січня "АероСвіт" обслуговуватиме не буде, уточнив Колісник.

Зараз далекомагістральні рейси в Україні може виконувати тільки "АероСвіт" - у компанії є відповідний флот і призначення.

На регіональних маршрутах з Києва в Івано-Франківськ і Дніпропетровськ у "АероСвіту" немає конкурентів, так як аеропорти цих міст належать структурам співвласника авіакомпанії Ігоря Коломойського.

До кризи "АероСвіт" обслуговував 80 міжнародних маршрутів і з 29 літаками у флоті був найбільшим перевізником в країні.

Але 29 грудня 2012 Госпсуд Київської області відкрив провадження у справі про банкрутство авіакомпанії. З ініціативою банкрутства виступив сам перевізник.

Після появи інформації про судове рішення у "АероСвіту" виникло безліч проблем з виконанням рейсів - низка аеропортів і партнерів відмовилися обслуговувати авіакомпанію.

В "АероСвіті" у понеділок повідомили, що з 15 січня припиняють виконання рейсів за маршрутом Київ-Москва-Київ через низьку завантаження.

Колісник уточнив, що пасажири, які вже купили квитки на скасовані рейси "АероСвіту", будуть вивезені за допомогою інших авіакомпаній.

"Провізних ємностей для цього достатньо. Крім того, пасажири можуть повернути квитки та отримати назад свої гроші. За компенсацією в "АероСвіт" звернулися 1 700 осіб", - уточнив глава Державіаслужби.

Повернення вартості квитка здійснюється у тому ж пункті, де купувався квиток, зазначив Колісник.

Для компенсації потрібно подати заявку в "АероСвіт", кошти мають бути виплачені.

Колісник упевнений, що з початком літнього розкладу "АероСвіт" відновить близько 90% своїх рейсів: скорочення маршрутної мережі входить в план реструктуризації та оздоровлення авіакомпанії.

Однак учасники ринку в цьому сумніваються.

"Думаю, що протягом досить короткого часу - близько місяця-двох - інші учасники ринку зможуть зайняти місце "АероСвіту". У будь-якому випадку його колишні напрямки не будуть пустувати довго", - вважає гендиректор авіакомпанії Windrose Володимир Каменчук.

Як відомо, МАУ, Wizz Air, "ЮТейр" хочуть працювати на рейсах "АероСвіту".

Як повідомлялося, "АероСвіт" має намір скоротити число співробітників з 2,5 тисячі до 300 осіб.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 02 грудня 2020, 7:44

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.