Хліб буде дорожчати попри усі обіцянки

Регіональні хлібокомбінати мають намір підвищити ціну на хліб не зважаючи на заяви Мінагропроду про безпідставність цієї міри.

Про це 14 січня повідомила заступник директора Хмельницького хлібокомбінату ТОВ "Стіомі-холдинг" Олена Романенко на зустрічі з колективом підприємства, передає УНІАН.

Так, хлібокомбінат з 22 січня планує підвищити ціну на соціальний хліб на 7,1%.

За словами заступника директора, вартість житньо-пшеничні хліба у продажу становитиме 3,46 гривні за буханець (оптово-відпускна ціна з заводу буде 3,15 гривні).

"Це пов'язано з подорожчанням зерна. Якщо в минулому році ми купували тонну пшениці за 1,8 тисячі гривень, то тепер платимо 2,2 тисячі гривень. Також збільшилися видатки на споживання природного газу в зимовий період", - пояснила Романенко.

У той же час, вона підкреслила, що вартість хмельницького хліба і надалі залишається найнижчою в області.

Заступник директора хлібозаводу додала, що місячна потреба підприємства в сировині становить 1,1 тисячі тонн зерна: 900 тонн пшениці та 200 тонн жита.

Хмельницький хлібокомбінат ТОВ "Стіомі-холдинг" за добу випікає близько 50 тонн хліба при потужності 90 тонн і забезпечує 50% території області.

На підприємстві працюють 650 працівників.

Як повідомлялося раніше, представники Мінагропроду стверджують, що причин для зростання цін на хліб немає.

"Ціни на хлібобулочні вироби в Україні в поточному маркетинговому році залишаться стабільними і підвищуватися не будуть", - вважає перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Іван Бісюк.

"За нашою оцінкою, якщо говорити про залежність виробників від наявності борошна, з нашого боку, з боку Аграрного фонду, уряду, зроблено все, щоб їх забезпечити", - сказав він.

"У той же час ціни на хліб в Україні мають причини для зростання, і це зростання може становити близько 20%, тобто майже гривня на буханці", вважає президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко.

За його словами, на даний момент, близько 70% виробників хліба - збиткові.

"Ситуація в галузі вкрай складна. В деяких регіонах ціни на хліб утримуються штучно. Причому в ручному режимі утримуються ціни на весь асортимент хлібобулочних виробів, а не тільки на соціальний хліб", - зазначає Леонід Козаченко.

Нагадаємо, у грудні 2012 року Кабмін схвалив постанову, яка дозволить забезпечити регіони борошном та стабілізувати ціни на хліб.

На початку грудня глава "Київхлібу" заявив, що для того щоб виробники хліба не працювали у збиток, батон на київських прилавках повинен коштувати 4 гривні, а український хліб - 5 гривень.

В свою чергу прем'єр-міністр Микола Азаров запевнив, що причин для зростання цін на соціальні сорти хліба немає.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 17 лютого 2020, 14:54

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.