Цифрове телебачення обійдеться Україні в 450 мільйонів

На впровадження цифрового телебачення депутати вимагають додатково виділити з держбюджету до 450 мільйонів гривень.

Про це пише "Комерсант-Україна".

Україна не готова перейти на цифрове телебачення і відмовитися від аналогового, вважають в комітеті з питань свободи слова та інформації.

Для обговорення цих проблем комітет ініціював проведення парламентських слухань - проект відповідної постанови 16 січня з'явився на сайті Верховної ради.

"Більшість держав-сусідів уже в липні 2013 року мають намір відключити аналогове мовлення. Для України це питання залишається проблематичним", - йдеться в документі.

Основною проблемою в комітеті вважають відсутність коштів на закупівлю пристроїв для прийому цифрового телесигналу (сет-топ-боксів) у держбюджеті-2013.

Незаможні громадяни повинні отримати ці приставки безкоштовно, підкреслюють в Раді.

Всього це 1,5 мільйона з майже 17 мільйонів домогосподарств у країні.

У 2012 році держава виділила на цю програму 450,12 мільйона гривень, за які було закуплено 792,25 тисячі пристроїв.

"Держкомтелерадіо просило виділити кошти і в 2013 році, але Мінфін не погодив додаткові витрати", - розповіла перший заступник глави комітету зі свободи слова та інформації Олена Бондаренко.

Виходячи з суми, витраченої в 2012 році, і кількості закуплених пристроїв, витрати на закупівлю решти сет-топ-боксів можуть становити до 450 мільйонів гривень.

У комітеті визнають причиною того, що грошей, виділених торік, не вистачило для забезпечення населення приставками, є завищення вартості пристроїв.

У 2011 році Нацрада з питань телебачення і радіомовлення та Держкомтелерадіо рекомендували оператору цифрової мережі - компанії "Зеонбуд" - закодувати телесигнал, щоб його не можна було прийняти на звичайний тюнер.

Це пояснювалося бажанням захистити споживачів від купівлі неякісних пристроїв.

Потім Держкомтелерадіо провів тендер з вибору постачальника сет-топ-боксів, в якому брали участь лише два виробника, чиї пристрої підтримують систему кодування Irdeto Cloaked CA, обрану Зеонбуд.

Українська компанія "Ромсат" та ліванська Strong Technologies запропонували в квітні 2012 року практично ідентичні пристрої з різницею в ціні в 20 копійок.

В результаті переможцем була визнана Strong Technologies, яка поставила сет-топ-бокси по 486,8 гривні.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 липня 2020, 20:34

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.