Присяжнюк створить "акціонерного" двійника Аграрного фонду за 5 мільярдів

Міністерство аграрної політики і продовольства до 2014 року має намір створити публічне акціонерне товариство "Аграрний фонд".

Про це на прес-конференції повідомив генеральний директор Аграрного фонду Ігор Якубович, передає Українська аграрна конфедерація.

"Після продажу пшениці ми вперше виходимо на самоокупність, плануємо реорганізувати Аграрний фонд і створити публічне акціонерне товариство, щоб здійснювати інвестиційні проекти", - сказав він.

За словами Якубовича, на діяльність Аграрного фонду передбачено 5 мільярдів гривень в 2013 році.

На даний момент він є державною бюджетною організацією.

При цьому, до кінця року ПАТ "Аграрний фонд" випустить акції на 5 мільярдів гривень, а держава - облігації на цю ж суму.

Після цього держава купить акції ПАТ "Аграрний фонд".

Якубович зазначив, що така ініціатива міністерства буде здійснена найближчим часом в постанові Кабміну.

Гендиректор Аграрного фонду уточнив, що після створення ПАТ будуть існувати 2 держструктури: Аграрний фонд і ПАТ "Аграрний фонд".

ПАТ "Аграрний фонд" здійснюватиме функції Аграрного фонду, а також матиме змогу брати участь в інвестиційних проектах, які будуть спрямовані на створення інфраструктури елеваторних комплексів, зрошування земель на півдні країни та інших логістичних проектів.

У цих проектах 10% коштів буде надавати інвестор, 40% - держава через ПАТ "Аграрний фонд", решта коштів - за рахунок іноземних інвестиційних компаній.

Раніше президент Віктор Янукович схвалив встановлення граничного розміру державного боргу на рівні 483 мільярда гривень на 31 грудня 2013 року.

Внаслідок цього Кабмін отримав право випустити ОВДП на 5 мільярдів гривень з подальшою передачею цих коштів Аграрному фонду на умовах кредитування.

Нагадаємо, в держбюджеті на 2013 рік Аграрному фонду передбачено 7,2 мільярда гривень для формування інтервенційного фонду.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 17 лютого 2020, 14:29

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.