Держборг спустошує кишені українців - експерт

На обслуговування боргів за останні 4 роки витрачено майже 72 мільярда гривень коштів державного бюджету, в тому числі 24,2 мільярда (1/3 цієї суми) – за 2012 рік.

Це зазначив народний депутат Віктор Пинзеник (фракція "УДАР Віталія Кличка"), коментуючи нинішню боргову ситуацію в Україні.

"При цьому йдеться не про погашення, а лише про сплату відсотків за боргами", - уточнив економіст.

За даними, які навів Віктор Пинзеник, більш ніж 8% доходів загального фонду державного бюджету, замість вирішення болючих проблем сьогодення, йде на ці цілі.

Ще у 2008 році, за словами нардепа, борг відбирав з державного бюджету 3,8 мільярда гривень, або 2% доходів загального фонду.

"Наростаюче навантаження по обслуговуванню українських боргів зумовлене продовженням політики життя в борг, що потребує все більше обсягів позик для покриття видатків бюджету", - зазначив Пинзеник.

При цьому економіст нагадав, що за останні 5 років (без останнього місяця 2012 року) борг держави (прямий і гарантований) зріс із 88,7 до 501,4 мільярда гривень, тобто на 412,7 мільярда, або у 5,7 раза.

"Бюджет 2013 не вніс змін у цю тупикову політику", - констатував він.

Навіть без урахування нереальності доходів, 50,5 мільярда видатків не мають джерел, тобто є дефіцитом бюджету.

Однак, зауважив економіст, цього урядові виявилося замало.

Тому він заклав ще і "сюрприз" у вигляді державних гарантій у сумі 50 мільярдів гривень, а також можливість перевищення передбачених законом видатків.

Пинзеник наголошує, що прийнятий на 2013 рік бюджет не має права на життя і має бути якісно перероблений.

"Найважливіше в такій переробці – його збалансованість, бездефіцитність. Краще це зробити усвідомлено і завчасно, ніж це змусять зробити непрості обставини" - підкреслив народний депутат.

Як повідомлялося раніше, за станом на 14 січня 2013 року витрати з обслуговування державного боргу становлять 201,6 мільйона гривень.

Нагадаємо, за прогнозами міжнародного рейтингового агентства Standard & Poor's в 2013 роцівитрати України на обслуговування зовнішнього боргу збільшаться на 1 % - з 6% до 7% доходів бюджету.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 травня 2020, 4:16

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.